14 maja w powiecie chrzanowskim odbędzie się Bike Atelier MTB Maraton. Miejscem startu i mety tegorocznej edycji jest Plac Tysiąclecia w Chrzanowie.

grafika
Organizatorom co roku udaje się przyciągnąć nowych uczestników, spragnionych wrażeń oraz poszukujących ciekawej formy aktywności dla siebie. Idea maratonów jest prosta – chodzi o to, by na starcie mogli pojawić się zarówno mocni zawodnicy, dla których ściganie to sposób na życie, jak i amatorzy. Ci pierwsi mogą się wykazać na najbardziej wymagających dystansach, a z kolei amatorzy mogą rywalizować w tym samym wydarzeniu, co kolarze z licencjami.

- Na uczestników Bike Atelier MTB Maratonu czekają cztery dystanse o różnych stopniach trudności. Tak będzie podczas wszystkich zaplanowanych w tym roku edycji – wyjaśnia Roman Matysik z Bike Atelier MTB Maratonu. - Ale gdyby ktoś chciał wystartować pierwszy raz – zapraszamy, jest dystans MINI, średnio to trasa w okolicach 20 kilometrów, więc każdy powinien dać radę. Dokładnie na tej same ścieżce ściągają się również najmłodsi, jadąc z opiekunami dystans FAMILY.

Bazą imprezy będzie Plac Tysiąclecia w Chrzanowie. Trasa będzie prowadziła po pięknej i pagórkowatej okolicy, która już w ubiegłym roku przyciągnęła fanów rywalizacji w terenie. Tym razem organizatorzy przygotowali sporo nowych niespodzianek i wyzwań.

- Wiele osób czuje głód ścigania, co widać szczególnie na początku sezonu. Nie tylko wśród traktujących ten sport na poważnie, ale też wśród amatorów. Czym innym jest trenowanie, czasem w grupie, czasem indywidualnie, a zupełnie inną historią jest pojawienie się na starcie wyścigu – tłumaczą organizatorzy.

W trakcie Bike Atelier MTB Maratonu nie zabraknie również osobnych wyścigów dla dzieci.

- Stawiamy na wydarzenia dla całych rodzin, dlatego też w miasteczku maratonu będą odbywały się wyścigi dla najmłodszych. W zasadzie tutaj nie ma dolnej granicy wiekowej, zaczynamy od rowerków biegowy, kończymy na 8-latkach. Dla każdego uczestnika będzie medal, dyplom, ale najważniejsza myślę jest dobra zabawa i gorący doping, którego nigdy nie brakuje – podsumowuje Roman Matysik.

Zapisy dzieci do udziału w wyścigach możliwe są jedynie w dniu wydarzenia na terenie miasteczka maratonu (strefa KIDO).

Zapisy uczestników odbywają się internetowo, szczegóły można znaleźć na stronie https://bikeateliermaraton.pl/. Dodatkowo w trakcie maratonowego weekendu będzie można zgłosić swój udział w biurze zawodów.

Warto podkreślić, że to nie jedyna impreza rowerowa, jaka planowana jest w tym miesiącu. 20 i 21 maja w Trzebini odbędzie się Małopolska MTB Tour. W programie zawody dla dzieci i młodzieży, maraton MTB, konkursy i zabawy w miasteczku plenerowym, a także koncert zespołu ENEJ. Więcej informacji na stronie internetowej gminy Trzebinia.