Rozpoczynają się spotkania konsultacyjne w celu opracowania wstępnej koncepcji zagospodarowania działki w Górach Luszowskich wraz z otoczeniem.

Plakat konsultacje

Chodzi o 27 ha działkę, jaką Gmina kupiła z bonifikatą od Skarbu Państwa oraz dodatkowo 13 ha ziemi w najbliższym sąsiedztwie. Architektami tej przestrzeni mają być mieszkańcy, szczególnie osiedli Siersza i Gaj, którzy utracili najwięcej z powodu pogórniczych zapadlisk, z jakimi od miesięcy zmaga się Gmina. Stąd pomysł organizacji spotkań konsultacyjnych, podczas których lokalna społeczność przedstawi swoje pomysły.

Pierwsze spotkanie zaplanowano w czwartek 15 lutego o godz. 16:00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 5. Projektant przekaże mieszkańcom informacje na temat procesu planistycznego oraz włączenia ich w proces konsultacji. Na składanie wniosków i propozycji do koncepcji będzie czas do 22 lutego. Można to zrobić pisemnie wysyłając pismo na adres Urzędu Miasta w Trzebini lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wiadomości wpisując „Konsultacje – Góry Luszowskie).