Sieć Intermarché kolejny raz weźmie udział w „Wielkanocnej Zbiórce Żywności” organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności. Klienci Intermarché w Trzebini 16. i 17. marca 2018 r. będą mogli przekazać artykuły spożywcze dla osób w trudnej sytuacji życiowej. 

Grafika przedstawia koszyk z produktami, zbieranymi dla potrzebujących

 

Raport z badań niedożywienia w Polsce firmy Millward Brown pokazuje, że około 120.000 dzieci przychodzi do szkoły głodnych, a dla ponad 70.000 jedynym posiłkiem w ciągu dnia jest obiad ze szkolnej stołówki.

 

Chcąc zmienić tę sytuację, Intermarché już kolejny rok z rzędu wspiera „Wielkanocną Zbiórkę Żywności”. Klienci będą mogli przekazywać artykuły żywnościowe dla potrzebujących również w Intermarché w Trzebini. Najlepiej, by były to produkty o długim terminie przydatności do spożycia, takie jak: olej, cukier, przetwory warzywne i owocowe, słodycze, konserwy i mąka.

 

„Wielkanocna Zbiórka Żywności” jest akcją prowadzoną lokalnie, podczas której klienci sklepów zachęcani są do podzielenia się swoimi zakupami z osobami żyjącymi w ubóstwie i zagrożonymi niedożywieniem. Paczki żywnościowe trafią do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych, chorych oraz bezrobotnych, a także do osób pracujących, ale potrzebujących wsparcia.

 

Kolejne zbiórki żywności, organizowane we współpracy z Bankami Żywności, okazują się są coraz większym sukcesem. Cieszymy się, że klienci Intermarché chętnie angażują się w tego typu inicjatywy. Dzielenie się produktami z potrzebującymi to nie tylko piękny gest, ale przede wszystkim konkretna, namacalna pomoc. Jesteśmy dumni, że możemy brać udział w tym przedsięwzięciu mówi Eliza Orepiuk-Szymura, Dyrektor Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów w Polsce.

 

Tegoroczna „Wielkanocna Zbiórka Żywności” odbędzie się w ponad 300 miastach Polski. Weźmie w niej udział 28 tysięcy wolontariuszy, którzy będą zachęcać do dzielenia się żywnością w ponad 2 tysiącach sklepów.

 

Nasze zbiórki pokazują dużą ofiarność społeczeństwa. Polacy już nieraz udowodnili, że lubią brać sprawy w swoje ręce. Przykładem jest zeszłoroczna Wielkanocna Zbiórka Żywności, kiedy przekazali 346 ton żywności, która trafiła do potrzebujących. Pozwoliło to zapewnić godną i spokojną Wielkanoc ponad 170 tysiącom osobom podkreśla Marek Borowski, Prezes Zarządu Federacji Polskich Banków Żywności.

 

Więcej informacji o Grupie Muszkieterów Intermarché znajduje się na stronie www.muszkieterowie.pl, www.intermarche.pl