Od kwietnia 2017 r. na terenie Trzebini działa biuro zamiejscowe Miejskiego Centrum Informacji Wypadkowej, które udziela nieodpłatnej informacji i pomocy prawnej oraz pozaprawnej dla osób pokrzywdzonych w wypadkach komunikacyjnych i innych.

Grafika przedstawia młotek sędziowski i ksiązki prawnicze

 

  • Biuro otwarte jest w każdy piątek w godz. 9.00 – 14.00, pod adresem: 32-540 Trzebinia, Osiedle Widokowe (Pawilon Handlowy, I Piętro, lokal Kancelarii „Egilex” i „Kurier”).
  • Bezpłatnych konsultacji udzielają prawnicy Fundacji oraz specjaliści z Centrum Terapii Trzebinia.
  • Istnieje możliwość wcześniejszego umówienia wizyty w biurze za pośrednictwem nr tel. 12 3070133 lub 12 3070239, albo umówienia spotkania w innym terminie.

 

Fundacja od wielu lat współpracuje z policją drogową (m.in. przy organizacji akcji „Bezpieczna droga do szkoły” czy Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Fundacja prowadziła wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego wykłady na Uniwersytetach III wieku w Chrzanowie i Trzebini, poświęcone problematyce bezpieczeństwa na drogach i uprawnieniach osoby poszkodowanej wypadkiem drogowym. W tym roku Fundacja zamierza podjąć działania o podobnym charakterze.

 

Miejskie Centrum Informacji Wypadkowej to stałe biuro udzielania nieodpłatnej informacji i pomocy prawnej oraz pozaprawnej dla osób fizycznych, pokrzywdzonych osobowo lub majątkowo:

  • zdarzeniem komunikacyjnym,
  • wypadkiem w pracy lub w rolnictwie,
  • przestępstwem bądź wykroczeniem,
  • błędem medycznym,
  • klęską żywiołową,
  • innym nieszczęśliwym zdarzeniem wywołującym szkodę.

 

Fundacja Pomocy Poszkodowanym ”Razem” w dniu 01.03.2017 r. otworzyła biuro na terenie Miasta Krakowa, a projekt ten uzyskał honorowe wsparcie Urzędu Miasta Krakowa - Kancelarii Prezydenta oraz zgodę na umieszczenie informacji o nim na portalu Magicznego Krakowa i w innych lokalnych mediach Małopolski (Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, TVP Kraków-Kronika Krakowska, Krakowska Telewizja Internetowa, Gazeta Wyborcza, Radio Kraków, RMF, Radio Eska itp.).

Projekt posiada także liczne rekomendacje, np. Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, IPA Kraków i Stowarzyszenia AlterEgo. 

 

Niezbędne informacje o Fundacji:

Nazwa: Fundacja Pomocy Poszkodowanym ”Razem”

Forma prawna: Fundacja posiadająca status organizacji pożytku publicznego

Numer w KRS: 0000425136

Data wpisu, rejestracji lub utworzenia: 2012-06-26

Numer NIP: 6751480848

REGON: 122651473

Adres: 31-514 Kraków, al. Beliny-Prażmowskiego 49A/2

Telefon: 12 4132232, 603128370, 604518865

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www: razemfundacja.pl

 

Osoby upoważnione do reprezentowania Fundacji:

Janusz Cymer – Prezes zarządu Fundacji Pomocy Poszkodowanym ”Razem”

Jacek Gęga – Vice Prezes Zarządu Fundacji Pomocy Poszkodowanym ”Razem”

 

Informacja przekazana przez Fundację Pomocy Poszkodowanym ”Razem”