W sobotę 29 września 2018 r. od godziny 10.00 do godziny 16.00 na Placu Tysiąclecia w Chrzanowie grupa mieszkańców Chrzanowa i okolic w roli wolontariuszy organizuje Dzień Dawcy Szpiku.

DKMS baner

Dzień Dawcy Szpiku odbędzie się w ramach imprezy organizowanej przez Gminę Chrzanów pn. „Spacer po Zdrowie", a jej celem jest rejestracja potencjalnych dawców w centralnym rejestrze niespokrewnionych potencjalnych dawców szpiku i krwi pępowinowej POLTRANSPLANT oraz w rejestrach zagranicznych. Dzięki rejestracji potencjalny dawca może w przyszłości uratować życie nie tylko polskim pacjentom lecz także pacjentom potrzebującym pomocy na całym świecie. Dawcy szpiku

Inspiracją do zorganizowania akcji są historie pacjentów i dawców, a wśród nich także poruszająca historia jednej z Wolontariuszek Lokalnej Grupy Inicjatywnej, pochodzącej z Chrzanowa, która w marcu tego roku oddała szpik niespokrewnionemu biorcy, dziecku choremu na białaczkę. Wszystko zaczęło się 9 lat wcześniej, kiedy postanowiła zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Dzięki tej decyzji chore dziecko dostało szansę na powrót do zdrowia! Kilka tygodni temu Wolontariuszka otrzymała informację, że przeszczep się przyjął, a dziecko w dobrym stanie wróciło do swojego domu.

 

Osoba do kontaktu w sprawie organizacji Dnia Dawcy Szpiku w Chrzanowie Jadwiga Trojak
tel. +48501157413