65 mln zł na szkolenia ogólne i 70 mln zł na szkolenia zawodowe ma do wydania Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Z tych pieniędzy mogą skorzystać m.in. trzebinianie.

umowa

Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini, odbiera umowę z rąk Michała Kądziołki, wicedyrektora WUP w Krakowie

W piątek w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie podpisano porozumienie o zawiązaniu współpracy pomiędzy Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie a samorządami powiatu chrzanowskiego. Gminę Trzebinia reprezentował burmistrz Jarosław Okoczuk.

Chodzi o wspólną realizację trzech projektów, realizowanych przez WUP: Kierunek Kariera, Kierunek Kariera Zawodowa i Nowy Start w Małopolsce.

Projekty są dostępne online na terenie całego województwa. Wystarczy zarejestrować się na stronie: www.pociagdokariery.pl

umowa2

Burmistrz Jarosław Okoczuk podpisuje umowę

Kierunek Kariera – to projekt adresowany do osób pracujących, pozwalający uzyskać bony szkoleniowe na szkolenia m.in. językowe, komputerowe, prawo jazdy kat. A, B, C, C+E.

Kierunek Kariera Zawodowa skierowany jest natomiast do osób pracujących, które chcą podnieść swoje kompetencje poprzez uczestnictwo w szkoleniach zawodowych.

Z kolei dla osób powracających z zagranicy, pozostających bez pracy, jest projekt „Nowy Start w Małopolsce”, w którym, oprócz Bilansu Kariery, można uzyskać pomoc w znalezieniu dofinansowania na dalszy rozwój, zatrudnienie i osiedlenie się na stałe w Małopolsce.

umowa 4

W uroczystości podpisania porozumień o współpracy wzięli udział: Barbara Babijczuk, dyrektor PUP w Chrzanowie, Jolanta Zubik, zastępca burmistrza Chrzanowa, Hubert Szumniak, zastępca burmistrza Libiąża, Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini, Bartłomiej Gębala, wicestarosta chrzanowski, Andrzej Uryga, starosta chrzanowski, Beata Nadzieja-Szpila, burmistrz Alwerni, Wojciech Piech, sekretarz Województwa Małopolskiego, Michał Kądziołka, wicedyrektor WUP w Krakowie oraz Radosław Warzecha, wójt Babic.

 Więcej informacji o projektach Kierunek Kariera, Kierunek Kariera Zawodowa i Nowy Start w Małopolsce na stronie internetowej WUP Kraków.