Zarówno na kąpielisku Balaton oraz zalewie Chechło w Trzebini woda jest przydatna do kąpieli. 

balaton badania wody

Ośrodek Rekreacyjny "Balaton" w Trzebini

To organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej z urzędu pobierają próbki wody i oceniają jej jakość. Robi to także organizator kąpieliska. Badania wykonywane są zgodnie z ustalonym harmonogramem pobierania próbek. Jak wynika z przepisów, woda w kąpieliskach w Polsce jest monitorowana pod kątem m.in. występowania przekroczeń zanieczyszczeń mikrobiologicznych (Escherichia coli, enterokoki), obecności zakwitu sinic (smugi, kożuch, piana), lub na obecność innych zanieczyszczeń, takich jak materiały smoliste, szkło, tworzywa sztuczne, guma oraz inne odpady (źródło: sk.gis.gov.pl). 

Na trzebińskich kąpieliskach Balaton i Chechło woda jest przydatna do kąpieli. Ze szczegółowymi wynikami badań można się zapoznać w serwisie kąpielowym Głównego Inspektoratu Sanitarnego. To ogólnodostępny portal informacyjny, prezentujący wykaz wszystkich kąpielisk w kraju, wyznaczonych uchwałami rad gmin czy miast.

Wystarczy wejść na stronę internetową https://sk.gis.gov.pl/ i w polu „szukaj kąpieliska” wpisać nazwę Balaton lub Chechło (lub innego kąpieliska, które nas interesuje) i od razu wyświetlają się wszystkie informacje, dotyczące nie tylko stanu jakości wody, ale również położenia, charakterystyki obiektu, godzin otwarcia czy dodatkowych atrakcji.