Nie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie w szeregach Wojska Polskiego? Chcesz sprawdzić swoją kondycję albo zobaczyć jak ćwiczą żołnierze w jednostkach wojskowych? Masz ukończone 18 lat i dobry stan zdrowia? Jeśli tak – ta informacja na pewno Cię zainteresuje.

wojskowe wyzwanie 

W te wakacje, Ministerstwo Obrony Narodowej otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. W ramach kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych zapewnia niepowtarzalną możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień. Poznawanie żołnierskiego rzemiosła zaczyna się punktualnie o 10.00 i kończy około godz. 19.00. W tym czasie, w zależności od jednostki, każdy zainteresowany będzie mógł wziąć udział w zajęciach w terenie, poznać sprzęt wojskowy, rywalizować w biegach zespołowych i ćwiczyć rzut granatem oraz naukę celowania i strzelania z wykorzystaniem urządzeń szkolno–treningowych. Nauczy się także jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

W dniu szkolenia każdy będzie mógł dowiedzieć się, co trzeba zrobić, żeby wstąpić do wojska. W punktach rekrutacyjnych będą informacje na temat oferty edukacyjnej m.in. wojskowych uczelni wyższych, czy najmłodszej placówki edukacyjnej, jaką jest Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne w Warszawie.

Szczegółowe warunki udziału w zajęciach zamieszczone są na stronie internetowej wojsko-polskie.pl oraz na stronach internetowych jednostek wojskowych biorących udział w projekcie.

Takie zajęcia odbędą się już 20 lipca, w Krakowie, ul. Wrocławska 82 (6 Brygada Powietrzno-Desantowa w Krakowie).

Regulamin Akcji "Wojskowe Wyzwanie"