Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie zaprasza osoby niepracujące w wieku 50+ na spotkanie w sprawie obecnej sytuacji na rynku pracy. Zainteresowani dowiedzą się m.in., jak uzyskać wsparcie w zatrudnieniu.

logo pup praca

Rynek pracy otwiera się na pracownika. Ofert przybywa. Także dla osób po 50. roku życia. Pięćdziesięciolatkowie obawiają się często, że wiek może być przeszkodą w znalezieniu zatrudnienia. Stąd inicjatywa PUP w Chrzanowie.

Urząd ma pieniądze dla pracowników zatrudniających osoby po pięćdziesiątym roku życia, a także na dotacje na założenie działalności gospodarczej, dla tych którzy widzą się we własnym biznesie. 

Dedykowane wsparcie może być realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego pn.: „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w powiecie chrzanowskim (V)".

Dla wszystkich niepracujących w wieku 50+, którzy chcą podjąć zatrudnienie, urząd pracy zorganizuje spotkanie informacyjne.

Odbędzie się ono 19 sierpnia 2019 (poniedziałek) w siedzibie PUP w Chrzanowie o godzinie 9.00 w sali na poziomie -1.

W sprawie wsparcia dla osób 50+ można kontaktować się można także pod numerami telefonów wytypowanych doradców tel. 32 75 33 832 oraz 32 75 33 844. Nie trzeba być zarejestrowanym, by uzyskać informację.