W związku z pandemią koronawirusa i zaleceniami Narodowego Funduszu Zdrowia, pacjenci proszeni są o korzystanie w pierwszej kolejności z teleporad. Są one udzielane przez wszystkie ośrodki zdrowia w gminie.

zdrowie
- Zachęcamy pacjentów do korzystania z tej formy kontaktu zarówno w kwestii podstawowej opieki zdrowotnej, jak i ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Świadczymy teleporady w zakresie ginekologii, neurologii, ortopedii oraz laryngologii – informuje Magdalena Jarczyk, dyrektor zarządzający w Elvita Trzebinia.

W praktyce wygląda to tak: pacjent dzwoni do przychodni, następnie oddzwania do niego lekarz, który podejmuje decyzję, czy jest konieczność osobistej wizyty, czy też wystarczy porada telefoniczna.

Pacjent ma możliwość otrzymania e-recepty na kontynuację leków stałych. Wniosek w tej sprawie może złożyć telefonicznie, mailowo lub osobiście w formie pisemnej, następnie i wrzucić do skrzynki, zamieszczonej we wszystkich placówkach Elvita Trzebinia przy wejściu.

- Pacjenci otrzymają za pośrednictwem SMS 4-cyfrowy kod, na podstawie którego mogą zrealizować receptę w aptece, podając jednocześnie swój numer PESEL. Do osób, które nie posiadają telefonu komórkowego, pracownik oddzwania i podaje kod – tłumaczy Magdalena Jarczyk, prosząc równocześnie pacjentów o cierpliwość i wyrozumiałość. Czasami zdarza się bowiem, że telefon jest zajęty i numer należy wybrać jeszcze raz.

- Zapewniam, że wszyscy pracownicy wykazują maksymalne zaangażowanie. Nikogo nie zostawimy bez pomocy – podkreśla dyrektor zarządzający Elvita Trzebinia.

Z uwagi na panującą w kraju sytuację oraz zalecenia NFZ, z dniem 17 marca drzwi do swojej przychodni zamknęło Centrum Zdrowia HABA-MED w Trzebini i rozpoczęło udzielanie teleporad w dotychczasowych godzinach otwarcia placówki. Na bieżąco realizuje wystawianie e-recept po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

Do ośrodka wpuszczani są jedynie pacjenci, których osobista wizyta została uzgodniona wcześniej z lekarzem i zarejestrowana. 

Centrum Zdrowia HABA-MED wstrzymało również wykonywanie badań krwi, szczepień, patronażów oraz bilansów. W przypadku pilnego badania krwi prosi pacjentów o wcześniejszy kontakt telefoniczny.


Kontakty
Elvita Trzebinia
Tel. 32 711 83 40; 32 711 83 50; 32 210 93 58
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Centrum Zdrowia HABA-MED w Trzebini
Tel. 798 053 294; (32) 210-94-45