Samorząd Województwa Małopolskiego ruszył z inicjatywą „RodzinaRazem” – wsparcie terapeutyczne, psychologiczne, animacyjne dla rodzin”.

RodzinaRazem copy
- Nowy pomysł, polegający na wsparciu rodzin w tym trudnym dla wszystkich czasie, jest niezwykle ważnym i potrzebnym dziś przedsięwzięciem. Inicjatywę koordynuje Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie, który we współpracy z psychologami, terapeutami, prawnikami, a nawet księżmi przygotował bazę podmiotów oferujących realną pomoc i poradnictwo dedykowane rodzinom, które na skutek pandemii nie radzą sobie z narastającymi pod jednym dachem problemami - mówi wicemarszałek Łukasz Smółka.

Do współpracy w ramach akcji "RodzinaRazem - wsparcie terapeutyczne, psychologiczne, animacyjne dla rodzin” zaproszono m.in. liczne instytucje, organizacje pozarządowe, a także poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Ich odpowiedź była imponująca. W bardzo krótkim czasie udało się stworzyć ofertę skupiającą 60 specjalistów, którzy bezpłatnie chcą poświęcić swój czas dla innych. W powstającej bazie dedykowanej rodzinom znalazły się m.in.: porady terapeutyczne, psychologiczne, prawne, animacyjne, logopedyczne czy duszpasterskie.

Z pomocy poprzez kontakt telefoniczny, e-mail czy skype będzie mógł skorzystać każdy kto potrzebuje wsparcia, porady, inspiracji do działania. Warto podkreślić, że skontaktować można się o każdej porze.

Akcję koordynuje Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Zainteresowanych włączeniem się w inicjatywę i pomoc zapraszamy do zgłaszania swoich aplikacji na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Informacje dotyczące akcji można uzyskać pod numerem telefonu 698 672 624.

Więcej informacji na stronie internetowej www.malopolska.pl/aktualnosci/sprawy-spoleczne-i-rodzina/rodzina-razem-czyli-wsparcie-dla-rodzin-w-czasie-pandemii.

(źródło: UMWM)