Ta informacja ucieszy mieszkańców, starających się o dotację do wymiany starego kotła CO. Na wniosek Burmistrza Jarosława Okoczuka radni zwiększyli pulę na ten cel.

komin1

W budżecie na ten rok na dopłaty dla mieszkańców do instalacji ekologicznych systemów grzewczych zabezpieczono pierwotnie 295 tys. zł. Pieniędzy starczyło na realizację 60 wniosków. Tymczasem lista oczekujących na dotację jest znacznie dłuższa. Wnioski w tej sprawie złożyło ponad 220 osób.

Dlatego Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini, postanowił zwiększyć pulę na dopłaty do ekologicznych systemów grzewczych. Na ostatniej sesji radni wyrazili zgodę na przekazanie na ten cel dodatkowych 200 tys. zł, co łącznie daje kwotę 495 tys. zł! To pozwoli na realizację w sumie około 100 wniosków.

- Nasza gmina wyrasta na lidera, jeśli chodzi o wysokość udzielanego z budżetu wsparcia na walkę ze smogiem. Zdrowie mieszkańców to dla mnie priorytet, dlatego będę kontynuował program dopłat. Cieszę się, że tyle osób decyduje się na likwidację starego kotła i inwestuje w nowe, ekologiczne urządzenia grzewcze. Wzrost świadomości ekologicznej trzebinian jest budujący – mówi Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Trzebini.