15 lutego Krajowa Administracja Skarbowa udostępni w usłudze Twój e-PIT zeznania podatkowe większości podatników do akceptacji. Osoby, które będą chciały skonsultować tegoroczne rozliczenia osobiście w urzędzie skarbowym, proszone są o rezerwację wizyty na www.podatki.gov.pl/. Wizyty nie trzeba umawiać, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru) lub otrzymać potwierdzenie na kopii w punkcie podawczym.

Strona internetowa US
15 lutego KAS udostępni w usłudze Twój e-PIT zeznania PIT większości podatników do akceptacji. Nadal też będzie można samodzielnie wypełnić zeznanie przy użyciu systemu e-Deklaracje. Od kilku lat dla większości podatników rozliczenie PIT to formalność załatwiana elektronicznie, z domu. 85 proc. z nich składa zeznanie przez Internet, bez wizyty w urzędzie skarbowym. Pozostaje jednak grupa podatników, która wybiera osobistą wizytę w urzędzie skarbowym, np. po to by uzyskać więcej informacji na temat ulg. Krajowa Administracja Skarbowa zaprasza je do umówienia wizyty poprzez stronę internetową urzędu lub na www.podatki.gov.pl. Pozwala to szybko i komfortowo załatwić sprawy w urzędzie, bez kolejek i z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

System rezerwacji jest przyjazny i wymaga tylko kilku „kliknięć” (krótki film instruktażowy):

  1. Wybór właściwego urzędu i sprawy do załatwienia
  2. Wybór daty i godziny wizyty
  3. Podanie danych osobowych

Potwierdzenie terminu wizyty system wyśle na podany adres e-mail. Będzie w nim też wskazane konkretne stanowisko/pokój.
Wizyty nie trzeba umawiać, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru) lub otrzymać potwierdzenie na kopii w punkcie podawczym.
Usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” i nowy model obsługi podatników zostały wprowadzone w urzędach skarbowych w ubiegłym roku. Zapewniają większy komfort załatwiania spraw i bezpieczeństwo podatników i pracowników.

Więcej o umawianiu wizyt w urzędzie skarbowym na naszej stronie internetowej pod adresem: www.malopolskie.kas.gov.pl/izba-administracji-skarbowej-w-krakowie 

Serwis do umawiania wizyt on-line na Portalu Podatkowym: wizyta.podatki.gov.pl/index.php.

(KAS)