Zakończono prace związane z uruchomieniem w budynku Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini Powszechnego Punktu Szczepień. Zostanie on otwarty w terminie wskazanym przez organy nadrzędne.

szczepienie zdjęcie poglądoweZdjęcie poglądowe

W Trzebini będzie działał jeden z dwóch Powszechnych Punktów Szczepień w powiecie chrzanowskim. Wybrano dogodną dla mieszkańców gminy lokalizację w budynku Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini (skrzydło byłego Gimnazjum). Miejsce dostosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Odbyła się też wizja lokalna. Wspólnie z przedstawicielami podmiotu wykonującego działalność leczniczą ustalono rozkład poszczególnych stacji oraz zakres obowiązków spoczywających na placówce zdrowia i samorządzie. Kompletny jest również skład zespołów szczepiących i obsługujących. Punkt jest gotowy do rozpoczęcia szczepień. Oczekuje na odbiór. O terminie jego otwarcia powiadomimy mieszkańców z wyprzedzeniem.

Obecnie do Powszechnego Punktu Szczepień w Trzebini można się już rejestrować na szczepienie przeciwko COVID-19 poprzez stronę internetową https://pacjent.gov.pl/.

W sekretariacie SP nr 8 terminu szczepienia nikt nie rezerwuje, stąd prośba o nie dzwonienie tam w tej sprawie.

Równocześnie przypominamy, że aktualnie na terenie gminy Trzebinia (zgodnie z Mapą Punktów Szczepień publikowaną na gov.pl) znajdują się 4 punkty szczepień:

 • Kadłuczka Sławomir NZOZ „Centrum Promocji i Ochrony Zdrowia”
  ul. Wspólna 6, 32-545 Psary
  numer telefonu: 32 6 115 105
 • VITALIS Nowak i Żurakowski Sp. j.
  ul. Kopernika 25, 32-540 Trzebinia
  numer telefonu: 32 6 200 293
 • Przedsiębiorstwo Świadczeń Zdrowotnych i Promocji Zdrowia Elvita – Jaworzno III sp. z o. o.
  ul. Harcerska 13, 32-540 Trzebinia
  numer telefonu: 32 6 121 002
 • Centrum Zdrowia HABA-MED.
  Ul. Wiśniowa 14, 32-540 Trzebinia
  numer telefonu: 32 2 109 445