W budynku Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini (skrzydło dawnego Gimnazjum) w tym miesiącu zostanie uruchomiony Punkt Szczepień Powszechnych. Przeszedł on już odbiór Narodowego Funduszu Zdrowia. Ma rozpocząć działalność wraz z dostarczeniem nowej partii szczepionek.

Wejście do PSP2Powszechny Punkt Szczepień Powszechnych w budynku SP 8 jest już przygotowany do szczepień

Punkt jest gotowy do rozpoczęcia szczepień. W minionym tygodniu PSP wizytowali przedstawiciele NFZ w Krakowie, sprawdzając, czy spełnia wszystkie obowiązujące wymogi. Składa się on z kilku pomieszczeń. Jest sala rejestracji i oczekiwania na szczepienia, dwie sale szczepień, gdzie pracować będą dwa zespoły szczepiące, punkt rejestracji II terminu, a także sala do odpoczynku po szczepieniu.

Dla osób, które będą się szczepić w Punkcie Szczepień Powszechnych na osiedlu Widokowe, wyznaczono dedykowane miejsca postoju: parking przy ul. Młoszowskiej, dwupoziomowy parking w pobliżu targowiska miejskiego, miejsca postojowe przy ul. Wiśniowej. Na parkingu przy szkole będą mogły parkować wyłącznie osoby niepełnosprawne lub osoby mające trudności z poruszaniem się!

akcja szczepien powszechnych w TRZ z mapką

O terminie uruchomienia punktu decydują organy nadrzędne, nie gmina.

Na chwilę obecną do PSP rejestrować się można poprzez:

  • infolinię 989,
  • e-Rejestracja dostępną na stronie internetowej pacjent.gov.pl/,
  • SMS o treści SzczepimySie na numer 664 908 556 lub 880 333 333.

Dodatkowo wraz ze wzrostem dostępności szczepionek i terminów szczepień, możliwa będzie rejestracja i szczepienie pacjentów zgłaszających się bezpośrednio do punktu szczepień. Jako Gmina uruchomimy dodatkowe nr telefonów.