W środę, o godz. 8.00, otwarto Punkt Szczepień Powszechnych w budynku Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini (skrzydło dawnego gimnazjum). To drugi taki punkt w powiecie chrzanowskim, gdzie można się zaszczepić przeciwko COVID-19.

Oficjalne otwarcie punktuW środę otwarto Powszechny Punkt Szczepień w Trzebini. W uroczystości uczestniczył m.in. wojewoda Łukasz Kmita

- 1,3 mln zaszczepionych mieszkańców Małopolski, w tym 45 tysięcy osób zaszczepionych w powiecie chrzanowskim, to dowód, że proces szczepień przyspieszył. Nie oznacza to jednak, że pokonaliśmy epidemię. Nadal walczymy, stąd decyzja o otwarciu kolejnego punktu – mówił podczas uroczystego otwarcia Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Wojewoda powiedział otwarcie, że osobiście uczestniczy w otwarciu punktów szczepień, by swoją osobą zachęcić kolejne do zapisywania się na szczepienia.

- Epidemia słabnie. Niestety, wirus nadal zbiera śmiertelne żniwo. Bezpieczeństwo gwarantują nam szczepionki. Otwieramy kolejny punkt szczepień, by zwiększyć szanse na otrzymanie szczepionki mieszkańcom tych mniejszych miejscowości. W takich puntach bez kolejek i zbędnych formalności mogą się zaszczepić także osoby niepełnosprawne – kontynuował Łukasz Kmita.

Do szczepień zachęca również burmistrz Trzebini Jarosław Okoczuk.

- To nasze zabezpieczenie na przyszłość. Dlatego szczepmy się – nawoływał burmistrz Okoczuk, dziękując za uruchomienie punktu.

- Szczególne słowa podziękowania należą się Jackowi Nowakowi i Aleksandrowi Żurakowskiemu z Wielospecjalistycznej Poradni Lekarskiej VITALIS, całemu personelowi medycznemu, a także pracownikom urzędu, Trzebińskiego Centrum Kultury, którzy zaangażowali się w otwarcie trzebińskiego punktu – dziękował burmistrz Okoczuk.

Punkt czynny jest codziennie, od poniedziałku do piątku, od godz. 8.00. W ciągu jednego dnia może się tam zaszczepić przynajmniej 300 mieszkańców.
W PSP na osiedlu Widokowym do dyspozycji pacjentów są dwie sale szczepień, punkty rejestracji, a także sala do odpoczynku po szczepieniu. Wyznaczono też dedykowane miejsca postoju: parking przy ul. Młoszowskiej, dwupoziomowy parking w pobliżu targowiska miejskiego, miejsca postojowe przy ul. Wiśniowej. Na parkingu przy szkole mogą parkować wyłącznie osoby niepełnosprawne lub osoby mające trudności z poruszaniem się!

Osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności mają pierwszeństwo szczepienia. Wystarczy, że zgłoszą się do placówki. Nie muszą dzwonić na infolinię czy wypełniać formularza rejestracyjnego. Ich opiekunowie również są uprawnieni do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19.
Przypominamy, że przed przystąpieniem do szczepienia należy wypełnić Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego (Kwestionariusz_na_szczepienia_dla_osoby_niepełnoletniej.docKwestionariusz_na_szczepienie_dla_osoby_dorosłej.docx).

Do PSP rejestrować się można poprzez:

  • infolinię 989,
  • e-Rejestrację dostępną na stronie internetowej gov.pl,
  • SMS o treści SzczepimySie na numer 664 908 556 lub 880 333 333,
  • dodatkowo Urząd Miasta w Trzebini uruchomił dedykowane numery telefonów kontaktowych, pod którymi również można się zarejestrować na szczepienia do PSP: 788 550 263 lub 602 462 060. Uwaga: rejestracja wyłącznie w godzinach pracy tut. Urzędu.