We wtorek, 28 września, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Myślachowicach będzie można skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych – mammografii, badania w zakresie analizy gęstości kości, czy analizy składu ciała. Będzie też nauka samobadania piersi. Obowiązują zapisy.

plakat badania
Mammobus stanie przy remizie (ul. Trzebińska 11, Myślachowice). Badania mammograficzne będą wykonywane w godz. 10.00 – 18.00. Mogą z nich skorzystać panie w wieku 50 – 69 lat, które są ubezpieczone i nie były leczone z powodu raka piersi. Ponadto nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Od godz. 15.00 w budynku strażnicy rozpoczną się badania w zakresie analizy gęstości kości , badania w zakresie analizy składu ciała, a także ćwiczenia na modelach piersi.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy przyjmowane są telefonicznie 12 633 02 18 lub 503 777 651.

Badanie będzie wykonywać Centrum Medyczne MASZCHABA. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników akcji, a także personelu medycznego, badanie i spotkanie edukacyjne będą wykonywane z zachowaniem wszelkich wymogów reżimu sanitarnego w zakresie wyposażenia pracowników w niezbędne środki ochrony osobistej, jak i procedur dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.