11 listopada, w 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszamy mieszkańców na I Trzebińską Biesiadę Patriotyczną „Rozśpiewany Listopad”.

11 listopad

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości na Rynku w Trzebini w 2019 roku

Biesiada rozpocznie się o godz. 16.00 w restauracji Arkadia w Myślachowicach. W programie koncert „Za mundurem panny sznurem” w wykonaniu Zespołu Reprezentacyjnego III Flotylli Okrętów Marynarki Wojennej w Gdyni, wystawa historyczna, pt. „Moja Niepodległa” oraz wspólnie śpiewanie piosenek patriotycznych. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie przybycia do 8 listopada – tel. 32 6 110 621.

Zanim jednak spotkamy się na biesiadzie zachęcamy do przyjścia przed południem na Rynek w Trzebini, gdzie o godz. 10.30 rozpoczną się uroczystości z udziałem przedstawicieli władz miasta, radnych i zaproszonych gości. W programie koncert Miejskiej Orkiestry Dętej w Trzebini, Apel Poległych, ślubowanie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini i pokaz musztry paradnych, złożenie kwiatów pod pomnikiem „Trzebińskich bohaterów wojen, bitew i walk na różnych frontach oraz ofiar represji systemów totalitarnych”.

Wcześniej, o godz. 9.00 w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Trzebini, odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem Chóru Milenium.