Weronika Pabis, zawodniczka PUKS „Trzebinia”, a także Paweł Głuch z LKS „Trzebinia” to najlepsi sportowcy w 2021 roku w gminie. Za wysokie wyniki sportowe otrzymali nagrodę Burmistrza Miasta Trzebini. Jarosław Okoczuk wyróżnił ich także pamiątkowymi paterami.

Burmistrz nagradza Pawła Głucha

Burmistrz wręcza wyróżnienie Pawłowi Głuchowi, zdobywcy II miejsca na Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 23 w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym

Burmistrz osobiście postanowił pogratulować zawodnikom. Jest pod wrażeniem dokonań Pawła Głucha. Zawodnik LKS „Trzebinia” zdobył w tym roku II miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 23 w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym w kategorii 120 kg, jakie odbyły się w Wilnie. Jest również zdobywcą Pucharu Polski Juniorów do lat 23 w Wyciskaniu Leżąc w kategorii +93 kg, I miejsca podczas Mistrzostw Polski Juniorów do lat 23 w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym w kat. 120 kg oraz I miejsca w Otwartych Mistrzostwach Śląska w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym w kategorii juniorów do lat 23, +74 kg.

- Mam nadzieję, że ten sukces stanie się impulsem do dalszego rozwoju kariery sportowej oraz umocni Pana w dążeniu do realizacji własnych marzeń i ambicji. Niech upór i sportowa pasja towarzyszą Panu każdego dnia – podkreśla burmistrz Jarosław Okoczuk.

Paweł Głuch ma obecnie 21 lat. W zawodach bierze udział dopiero od roku.

- By osiągać sukces, na pewno trzeba ciężko pracować. Trzeba być też zawziętym, twardym, nie poddawać się i uważać, bo w tym sporcie łatwo o kontuzję – mówi Paweł Głuch.

Gdy przygotowywał się do zawodów trenował nawet sześć razy w tygodniu po kilka godzin dziennie. Dziś trenuje nieco mniej. Na siłownię na Zbyszku przychodzi średnio cztery razy w tygodniu. W nadchodzącym roku planuje przerwę w zawodach. Przymierza się do kontynuacji nauki na Akademii Wychowania Fizycznego. Chce rzucać oszczepem.

Burmistrz wręcza paterę

W imieniu Weroniki Pabis nagrodę odbiera trener Paweł Raj

Pamiątkową paterę burmistrz Okoczuk wręczył także unihokeistce Weronice Pabis, zawodniczce PUKS „Trzebinia” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebini oraz Reprezentacji Polski. Weronika zdobyła w tym roku IV miejsce w Ekstralidze Kobiet, brała udział w zgrupowaniu kadry narodowej U19 oraz Mistrzostwach Świata U19, gdzie zdobyła z reprezentacją kraju 6. miejsce. Zawodniczka nie mogła osobiście odebrać wyróżniania. W jej imieniu zrobił to trener trzebińskich unihokeistek Paweł Raj.

Nagrody dla sportowców

Paweł Głuch, zdobywca II miejsca na Mistrzostwach Świata Juniorów do lat 23 w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym, burmistrz Jarosław Okoczuk oraz trener Paweł Raj, który odebrał wyróżnienie w imieniu Weroniki Pabis