Trwa budowa rurociągu paliwowego w gminie Trzebinia. Jak informuje wykonawca inwestycji, planowo do końca marca prace budowlane będą prowadzone w rejonie ulic: Grunwaldzkiej, Podwale, Dyrekcyjnej, 22 Stycznia, Wesołej, Krzywej, 1 maja oraz Emilii Plater.

rurociąg

Równocześnie przeprasza okolicznych mieszkańców za utrudnienia i zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by niedogodności związane z realizacją inwestycji były jak najmniejsze.

Celem budowy rurociągu Boronów-Trzebinia jest poprawa bezpieczeństwa zaopatrzenia południa Polski w paliwa, przez zwiększenie zasięgu transportu rurociągowego. Inwestycja stanowi przedłużenie istniejącego rurociągu produktowego relacji Płock – Koluszki – Boronów do Terminala Paliw w Trzebini. Dzięki niej stworzona zostanie infrastruktura gwarantująca efektywniejszą kosztowo i bezpieczniejszą dystrybucję paliw w południowej Polsce.

Budowa rurociągu Boronów – Trzebinia to strategiczna inwestycja celu publicznego w sektorze naftowym, realizowana w oparciu o Ustawę z dnia 22 lutego 2019 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym. Inwestorem jest firma PERN S.A. - spółka Skarbu Państwa, odpowiedzialna za magazynowanie oraz transport ropy naftowej i paliw.

Informacje nt. budowanego rurociągu znaleźć można na stronie inwestycji https://boronowtrzebinia.pl/. Infolinia inwestycji: +48 600 329 027.