Jeszcze w tym roku w parku przy Willi NOT na osiedlu Siersza stanie tężnia solankowa. W piątek burmistrz Jarosław Okoczuk oraz Tomasz Glazer, zastępca naczelnika wydziału rozwoju w gminie, spotkali się z radnym Januszem Siemkiem oraz Matuszem Królem, zastępcą przewodniczącego Rady Osiedla Siersza, by przybliżyć im założenia inwestycji i wskazać dokładną lokalizację obiektu.

teznia1

Tężnia stanie w parku przy Willi NOT

Pomysł budowy tężni wyszedł właśnie od nich. Burmistrz przystał na propozycję, bo sam był zdania, by kolejną tężnię wybudować właśnie w Sierszy – największym trzebińskim osiedlu. Będzie bardzo podobna do tej, jaka w ubiegłym roku stanęła przy Zalewie Chechło w Trzebini.

Gmina wystąpiła już o uzyskanie wszelkich pozwoleń na realizację zadania. Przedsięwzięcie będzie finansowane z pieniędzy, jakie przyznano Trzebini w nagrodę za uzyskanie najwyższego przyrostu w pełni zaszczepionych mieszkańców przeciwko COVID-19 w powiecie chrzanowskim.

teznia3

Burmistrz Jarosław Okoczuk wraz z Tomaszem Glazerem z UM przybliżyli przedstawicielom mieszkańców: Mateuszowi Królowi oraz Januszowi Siemkowi założenia planowanej inwestycji

Tężnia to ogólnodostępny obiekt. Każdy będzie mógł tam usiąść, odprężyć się, skorzystać ze swoistego mikroklimatu. Przebywanie w jej otoczeniu pomaga w oczyszczeniu płuc z gromadzących się z nich pyłów, wspiera leczenie wybranych, przewlekłych chorób dróg oddechowych. Inhalacja powinna trwać minimum 30 minut.

teznia

teznia2