Aż 50 nowych wiat przystankowych stanie w przyszłym roku na terenie gmin, tworzących związek komunikacyjny. W samej tylko Trzebini pojawi się ich aż 20. Przybędzie też elektronicznych tablic dynamicznej informacji pasażerskiej.

podpisanie umowy

W trakcie uroczystego podpisania umowy między ZKKM a wykonawcami nowych wiat oraz elektronicznych tablic

W poniedziałek Marek Dyszy, przewodniczący zarządu Związku Komunalnego Komunikacja Międzygminna w Chrzanowie, podpisał umowę z wykonawcą nowych wiat – wyłonioną w przetargu firmą Budotechnika Sp. z o.o. z Pilchowic oraz spółką Dysten z Zabrza, która odpowiada za dostawę i montaż 28 nowych tablic dynamicznej informacji pasażerskiej.

Cała inwestycja będzie kosztować przeszło 4,7 mln zł. Na realizację zadania związek komunikacyjny pozyskał dofinansowanie w wysokości 3 982 832 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład. Nowe wiaty mają być gotowe najpóźniej do grudnia przyszłego roku. Montaż ma się rozpocząć po nowym roku.

Będą to nowoczesne wiaty, chroniące pasażerów przed wiatrem i deszczem podobne do tych, które stoją przy wielu przystankach, obsługiwanych przez ZKKM.

- Będzie wygodniej, bezpieczniej, ale i bardziej estetycznie, co też ma znaczenie. Liczymy, że dzięki takim inwestycjom zachęcimy kolejne osoby do korzystania z transportu miejskiego – podkreśla burmistrz Jarosław Okoczuk, który pełni też funkcję przewodniczącego zgromadzenia ZKKM.