Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie informuje o zmianach, jakie wprowadzono 12 września 2022 r. w projekcie "Kierunek Kariera".

grafika Kierunek Kariera

Co się zmieniło:

1) ponownie otwieramy rekrutację dla osób poniżej 50 r.ż. (utrzymana zostaje jednak nadal dolna granica wieku kandydata - ukończone 25 lat),

2) poziom wykształcenia nie będzie miał znaczenia, co oznacza że udział w projekcie będą mogły wziąć także osoby z wykształceniem wyższym,

3) osoby, które rozpoczną udział w projekcie po wprowadzeniu zmian, będą mogły wykorzystać przyznane bony do 30.09.2023 r. ,

4) do 30.09.2023 r. będą musiały zostać ukończone wszystkie usługi, nie tylko te, które są rozliczane bonami (np. szkolenia komputerowe, kursy czy egzaminy językowe), ale też takie, które co prawda Uczestnik opłaca z własnych środków, ale stanowią warunek rozliczenia usługi (np. egzamin państwowy na prawo jazdy).

Pamiętaj!

Okres realizacji projektu powoli zbliża się do końca, dofinansowanie do szkoleń (czyli zamówienia bonów oraz zawieranie umów) możesz dostać pod warunkiem dostępnych środków; samo złożenie zamówienia, a nawet odesłanie do WUP podpisanej umowy, nie daje takiej gwarancji, dopiero podpis dyrektora WUP na umowie oznacza przyznanie bonów.

W związku z tym, otrzymaną umowę po zamówieniu bonów, musisz jak najszybciej podpisać i odesłać do WUP, ponieważ będą one przekazywane do realizacji w kolejności napływania do Urzędu, a pula środków jest już ograniczona.

Pamiętaj również, że pierwszym etapem projektu “Kierunek Kariera” jest doradztwo zawodowe w trakcie którego wybierasz zakres szkoleń; im szybciej zarejestrujesz się do projektu, tym szybciej będziesz mógł spotkać się z doradcą i zamówić bony.

(WUP Kraków)