Gmina Trzebinia dołączyła do tegorocznej edycji kampanii Unii Europejskiej „Europejski Tydzień Mobilności” podnoszącej świadomość na temat zrównoważonej mobilności miejskiej.

2022 Europejski Tydzień Mobilności banner

Główna impreza odbywa się co roku w dniach 16-22 września, a jej kulminacją jest popularny Dzień bez Samochodu. Zachęca ona do zmiany zachowań na rzecz aktywnej mobilności, transportu publicznego i innych czystych, inteligentnych rozwiązań transportowych. Tematem przewodnim roku 2022 są „Lepsze połączenia” w celu podkreślenia i wspierania synergii między ludźmi i miejscami, nawiązywania połączeń między istniejącymi grupami i nowymi odbiorcami.  

Zapraszamy do udziału w wybranych wydarzeniach w Gminie Trzebinia oraz zapoznania się z informacjami na temat kampanii, w której już zarejestrowało się ponad 2200 miast z 42 państw - zobacz na stronie internetowej.

16 września

 • Ogłoszenie konkursu: Krzyżówka na Europejski Tydzień Mobilności - fanpage Gminy Trzebinia na portalu Facebook com/TrzebiniaGmina
 • Mini-wystawa tematyczna i warsztaty plastyczne pt. „Lepsze połączenia” w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini.

17 września

 • konkurs: Krzyżówka na Europejski Tydzień Mobilności - fanpage Gminy Trzebinia na portalu Facebook com/TrzebiniaGmina

18 września

 • CHECHŁO RUN - impreza biegowa dla wszystkich miłośników aktywności fizycznej – Trzebińskie Centrum Kultury
 • Zakończenie konkursu: Krzyżówka na Europejski Tydzień Mobilności.

20 września

 • ogłoszenie wyników konkursu: Krzyżówka na Europejski Tydzień Mobilności na oficjalnym fanpage’u Gminy Trzebinia.

21 września

 • Miasteczko Ruchu Drogowego w Gaju „Bezpieczni na kółkach" wydarzenie organizowane przez Szkołę Podstawową Nr 6 oraz Przedszkole Samorządowe nr 6  w Trzebini. Uczestnicy: uczniowie klas 3-4 oraz przedszkolaki z PS6 Trzebinia.
  W programie barwne korowody, zawody sprawnościowe, pokazy bezpiecznej jazdy, happening.
 • Stoisko bookcrossing'owe pod hasłem „Książka łączy" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini w godzinach od 12:00 do 14:00.

22 września

 • Europejski Dzień bez Samochodu - bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej po terenie Trzebini, Chrzanowa i Libiąża za okazaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu i dokumentu umożliwiającego ustalenie tożsamości – ZKKM Chrzanów
 • Województwo Małopolskie wprowadziło specjalną ofertę biletową pn. "Małopolski bilet na dzień bez samochodu". W dniu 22 września możliwy będzie zakup specjalnego bieletu za symboliczną "złotówkę" uprawniającego do nielimitowanej liczby przejazdów w tym dniu w granicach Małopolski, pociągami Kolei Małopolskich i Polregio.

malowanka na Europejski Tydzień Mobilności

Pobierz malowankę do wydruku - plik w formacie pdf.

Link prowadzi do informacji o udziale Gminy Trzebinia w ubiegłorocznej kampanii Unii Europejskiej.