Szukasz ciekawego miejsca na aktywny odpoczynek? Zapraszamy na nordic walking, ponieważ ta dyscyplina sportu staje się coraz bardziej popularna na terenie naszej Gminy.

 

Nordic walking broszura informacyjna 2018

Mając ten fakt na uwadze, Urząd Miasta w Trzebini wydał ulotkę z myślą o coraz większej grupie osób, która w taki sposób chce spędzać swój wolny czas. W ulotce zawarto opis, jakiego sprzętu i w jaki sposób się używa, przedstawiono także technikę prawidłowej postawy, walory treningu oraz propozycje miejsc na terenie Gminy Trzebinia, przyjaznych uprawianiu nordic walking. Pokrótce opisano też kilka tras o różnej długości i trudności.

Część merytoryczną ulotki opracował Piotr Radwan, który od lat zajmuje się tematem związanym z nordic walking i który gościł w dniu 15.09.2018 r. w Domu Kultury w Młoszowej, prowadząc warsztaty „Jak prawidłowo uprawiać tą dyscyplinę sportu aby była korzystna dla naszego zdrowia”. Następnego dnia wziął czynny udział w marszu nordic walking na terenie sołectwa Młoszowa, zorganizowanym przez PUKS Młoszowa w celu popularyzacji tej formy aktywności fizycznej wśród mieszkańców Trzebini.

Ulotki są dostępne:

  • w wersji elekotronicznej: TUTAJ [.pdf]
  • w wersji drukowanej: w Wydziale Promocji, Współpracy z Zagranicą, Sportu i Turystyki (ul. Narutowicza 10, Ip.), a także w Trzebińskim Centrum Kultury (ul. Kościuszki 74) oraz we wszystkich placówkach kultury na terenie naszych sołectw.