27 kwietnia 2019 r. o godz. 15.00 Burmistrz Miasta Trzebini Jarosław Okoczuk, Burmistrz Miasta Chrzanowa Robert Maciaszek i Starosta Chrzanowski Andrzej Uryga serdecznie zapraszają na uroczystość otwarcia Ośrodka Rekreacyjnego "Chechło" przy ul. Głowackiego w Trzebini.

 

mapka pozioma - ośrodek Chechło 2019Po kliknięciu obraz otwiera się w nowym oknie

 

Cieszący się popularnością wśród mieszkańców Trzebini i Chrzanowa Zalew Chechło po rozbudowie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej staje się nowym miejscem spotkań - malownicze położenie, bliskość wody i natury oraz doskonałe zaplecze pozwalają na miłe spędzenie czasu z rodziną lub organizację niezapomnianej imprezy plenerowej.

 

Od końca kwietnia wszyscy zainteresowani mogą korzystać z nowych atrakcji: po trzebińskiej stronie Chechła oprócz "ścieżki zdrowia" ze stanowiskami do ćwiczeń powstały dwa place zabaw (dla młodszych i starszych dzieci), wieże obserwacyjne dla ratowników i struktura widokowa GALENA, a do tego kąpielisko z drewnianymi pomostami i wygodnym wejściem do wody. Poszerzono piaszczystą plażę i wytyczono boiska do gry w piłkę siatkową i badmintona oraz miejsce do biwakowania. Powstało tu także kilka nowych budynków: dwa pawilony sanitarne z przebieralniami, prysznicami i toaletami, pawilon spotkań z zadaszoną werandą oraz hangar na łodzie.

Teren od strony zapory też zmienił się w ostatnim czasie nie do poznania: urządzono tam ścieżki dla pieszych, platformy widokowe, miejsce do biwakowania, zadaszony parking rowerowy, duży parking dla samochodów (łącznie 102 miejsca postojowe) i kompaktowy pawilon sanitarny oraz uporządkowano teren wzdłuż drogi.

 

mapka - miejsce otwarcia ośrodka Chechło 27.04.2019

Miejsce zorganizowania otwarcia ośrodka

 

W programie przewidziano:

15.00 uroczyste otwarcie ośrodka

- blok zabaw animacyjnych i atrakcji dla dzieci: „Na wszystkich wodach świata – dziecięca przygoda”, malowanie buziek, pokaz dużych baniek mydlanych, zręcznościowy tor przeszkód oraz plenerowe malowanie na streczu,

- turniej piłkarzyków o puchar Burmistrza Miasta Trzebini,

- turniej badmintona o puchar Burmistrza Miasta Chrzanowa,

- turniej łuczniczy "Celne oko" o Puchar Starosty Chrzanowskiego,

- Zumba maraton,

- Zabawa z DJ MOSS,

- Przejazd „Pociągiem do Małopolski - Lokomotywka Chrzanolandii”.

 

Liderem projektu, w ramach którego zaaranżowano na nowo otoczenie Zalewu Chechło, była Gmina Trzebinia. W porozumieniu z Gminą Chrzanów, Starostwem Powiatowym w Chrzanowie oraz Związkiem Międzygminnym „Gospodarka Komunalna” zrealizowała projekt, który uzyskał dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 

DODATKOWO W TYM DNIU:

W dniu otwarcia zalewu Yacht Club BEZAN zaprasza na dzień otwarty, zapewniając (w zależności od warunków pogodowych):

  • darmowe rejsy pod żaglami pod opieką sterników - do dyspozycji 3 łodzie żaglowe,
  • pływanie na szalupie z silnikiem - pod opieką sternika,
  • kajaki 2-osobowe - 2 sztuki,
  • Łódź wiosłową,
  • UWAGA: Osoby niepełnoletnie wchodzą na pokład tylko z dorosłym opiekunem:

Dla osób odwiedzających do dyspozycji również ośrodek klubu, a w nim gry, zabawy i szanty przy ognisku.

 

Zobacz więcej informacji na temat PROJEKTU Ożywienie społeczno-gospodarcze zbiornika wodnego Chechło na terenie gmin Trzebinia i Chrzanów poprzez budowę i rozbudowę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej

 

Ośrodek rekreacyjny "Chechło" w Trzebini wiosną 2019 r.

Loga projektu unijnego