W sobotnie popołudnie 27. kwietnia, pomimo pochmurnej pogody, sporo mieszkańców Trzebini i Chrzanowa przybyło, by wziąć udział w uroczystym otwarciu ośrodka rekreacyjnego „Chechło” w Trzebini.

Chechło - wstęga przed przecięciem 27.04.2019

 

Pierwsi goście pojawili się nad zalewem na długo przed otwarciem obiektu, wyznaczonym na godzinę 15.00, chcąc obejrzeć odnowiony obiekt, pobawić się z dziećmi lub spotkać ze znajomymi. Obszerne parkingi były prawie puste, ponieważ część z nich przyjechała tu na rowerach, traktując Chechło jako punkt na trasie sobotniej wycieczki. Pojawiły się też osoby, które bardzo pozytywnie oceniały zakres modernizacji, przy czym pamiętały to miejsce jeszcze z czasów, gdy funkcjonował tu ośrodek wypoczynkowy kopalni "Siersza", a Chechło było najpopularniejszym w okolicy miejscem wypoczynku.

Chechło przemówienie Burmistrza Trzebini w dniu otwarcia 27.04.2019

Burmistrz Miasta Trzebini Jarosław Okoczuk rozpoczął spotkanie od powitania zaproszonych gości w tym malowniczo położonym miejscu oraz podziękowań dla osób, zaangażowanych w realizację projektu, przede wszystkim: partnerów projektu, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, która we współpracy z Gminą Trzebinia przygotowała „Koncepcję rewitalizacji zbiornika Chechło”, Marszałka Województwa Małopolskiego za dofinansowania naszego projektu, wykonawców prac: konsorcjum dwóch firm - Krisbud Sp. z o.o. (którego prezesem jest Pan Krzysztof Głuch) oraz Władysława Leśko - właściciela firmy „Rembud”, a także dla pracowników, którzy nadzorowali prace, związane z realizacją tej inwestycji. Burmistrz zachęcał też do odkrycia na nowo otoczenia Puszczy Dulowskiej i zalewu, w który tchnięto nowego ducha, wyraził też nadzieję, że tak przygotowany ośrodek będzie służył naszym mieszkańcom i przyczyni się do częstszego spędzania czasu wolnego nad zalewem Chechło.

 

Jako następny zabrał głos Burmistrz Miasta Chrzanowa Robert Maciaszek, który przypomniał zebranym, że zalew był zawsze miejscem popularnym wśród mieszkańców, a dzięki nowej infrastrukturze będą mogli w dobrych warunkach cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu. Życzył też zebranym, by często mieli okazję na spędzanie wolnego czasu wspólnie z rodziną.

 

Ostatni wystąpił przed zebranymi członek zarządu powiatowego Adam Potocki, który ocenił Chechło jako miejsce atrakcyjne nie tylko dla mieszkańców Trzebini i Chrzanowa, ale także całego regionu. Zapowiedział też dalsze inwestycje i rozszerzenie sieci ścieżek pieszo-rowerowych w okolicy zalewu.

Chechło otwarcie ośrodka -  moment przecięcia wstęgi 27.04.2019

Oficjalnym momentem otwarcia obiektu było przecięcie wstęgi, którego wspólnie dokonali (na zdjęciu od prawej): Właściciel Firmy Rembud Władysław Leśko, starosta chrzanowski poprzedniej kadencji Janusz Szczęśniak, Prezes Firmy Krisbud Krzysztof Głuch, Przewodniczący Zarządu Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna" Piotr Jaskólski, Burmistrz Miasta Chrzanowa Robert Maciaszek, Burmistrz Miasta Trzebini Jarosław Okoczuk, reprezentujący Starostę Chrzanowskiego Paweł Rejdych i członek zarządu powiatowego Adam Potocki.

Chechło - poświęcenie ośrodka 27.04.2019

Po uroczystym przecięciu wstęgi Główny Ekonom Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Księdz Edward Toman poświęcił nowootwarty ośrodek, a zaproszeni goście wsiedli do lokomotywki turystycznej i pojechali zobaczyć zmiany, wprowadzone w otoczeniu zalewu także od strony zapory.

Chechło - goście pojawili sie na długo przed otwarciem 27.04.2019

Chechło miejsce, gdziedzieci malowały na folii stretch 27.04.2019

Chechło pokaz baniek mydlanych 27.04.2019

 Chechło - maraton zumby 27.04.2019

 Chechło turniej piłkarzyków 27.04.2019

 

Lokomotywka "Chrzanolandii" kursowała tego dnia wahadłowo i woziła wszyskich chętnych z trzebińskiej na chrzanowską stronę zalewu, stanowiąc jedną z atrakcji, jakie przygotowano z okazji otwarcia obiektu. Plac zabaw, sam w sobie atrakcyjny dla młodszych uczestników spotkania, był też miejscem, gdzie panie animatorki z TCK malowały na buziach wymyślone przez dzieci wzory, natomiast na plaży ustawiono tor przeszkód i wyznaczono trasę, którą pokonywali uczestnicy konkursów zręcznościowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się maraton zumby, który w ten chłodny dzień dawał okazję do świetnej rozgrzewki w rytmie letnich przebojów, a konkurował z nim atrakcyjnością odbywający się przy samej wodzie pokaz puszczania tęczowych baniek. Z kolei osoby zainteresowane rywalizacją sportową mogły wziąć udział w turnieju łuczniczym, rozgrywkach badmintona na boisku znajdującym się przed hangarem lub grze w piłkarzyki.

  • Karol Kłeczek i Michał Kłeczek, Adam Worobiec i Dawid Worobiec, Igor Wolff i Miłosz Wolff - zwycięzcy Tunieju pilkarzyków o Puchar Burmistrza Miasta Trzebini
  • Patryk Kubański, Ewa Wysogląd i Sylwia Danielkis - zwycięzcy Turnieju badmintona o puchar Burmistrza Miasta Chrzanowa
  • Michał Lis, Antoni Zalewski i Stanisław Antoń - zwycięzcy Turnieju łuczniczego "Celne oko" o Puchar Starosty Chrzanowskiego

 

Chechło animacje dla dzieci 27.04.2019

Chechło kolorowa żaglówka 27.04.2019

 

Zobacz informacje o Ośrodku Rekreacyjnym "Chechło"