Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa oraz burmistrz Trzebini – Stanisław Szczurek podpisali umowę o dofinansowaniu w ramach programu "Małopolskie Remizy 2014" prac związanych ze zmianą konstrukcji dachu na budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Myślachowicach. Gmina Trzebinia otrzyma na ten cel ponad 34 tysiące złotych.

Zakres robót remontowych i modernizacyjnych w remizie OSP w Myślachowicach obejmuje m. in.: rozbiórkę dotychczasowego dachu, wykonanie nowego dachu dwuspadowego wraz z pokryciem go blacho dachówką, montaż rynien i rur spustowych, ocieplenie ścian i wykonanie izolacji cieplnej w modernizowanej części budynku oraz wymianę instalacji odgromowej i przeciwprzepięciowej.

 

Realizacją zadania, którego zakończenie jest planowane na koniec września bieżącego roku, będzie się zajmować Firma Blacharsko-Budowlana "DACH-BUD" z Nowego Targu. Całkowity koszt przedsięwzięcia to blisko 120 tysięcy złotych.

 

Na zdjęciu od lewej: Marek Sowa – marszałek Województwa Małopolskiego, Bogusław Mąsior – wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego i Stanisław Szczurek – burmistrz Trzebini. Fotografia z archiwum Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie.

 

25.07.2014

 

(RS)