Wakacyjna wymiana młodzieży jest jednym z punktów współpracy prowadzonej przez gminy Trzebinia i Billy-Montigny. W dniach 17 - 28.07.2014 r. gościła u nas 12-osobowa grupa dzieci wraz z 2 opiekunami z Billy-Montigny.

 

W pierwszym tygodniu pobytu w naszym kraju grupa przebywała w Szczawnicy. Dzieci uczestniczyły w górskich wycieczkach, między innymi na Trzy Korony, atrakcją był również spływ przełomem Dunajca. W drugim tygodniu pobytu koloniści przebywali w Ogrodzieńcu. W programie znalazły się wycieczki po Ojcowskim Parku Narodowym, zwiedzanie zamków i muzeów a także wyjazd do Krakowa i Wieliczki. Koloniści z Francji odwiedzili również Trzebinię. Podczas pobytu zwiedzili nasze miasto, kilka godzin spędzili na krytej pływalni oraz spotkali się z władzami Trzebini (zdjęcie poniżej).

 

kolonia BM2 2014

 

W ramach powyższej wymiany wakacyjnej 14 kolonistów z Trzebini wraz z 2 opiekunami wyjedzie do Francji w dniach 02 - 15.08.2014 r. Grupa składa się z uczniów trzebińskich gimnazjów i szkół średnich, którzy wyróżnili się osiągnięciami w nauce lub sporcie. W programie przygotowanym dla trzebińskiej grupy przez nasze miasto partnerskie, przewidziane jest zwiedzanie Paryża oraz pobyt w nadmorskim kurorcie Berck-Sur-Mer i Billy-Montigny.

 

Fot.: Uczestrnicy wymiany wakacyjnej z Billy-Montigny