W Olimpiadzie, która odbyła się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3, wzięło udział 54 przedszkolaków z 9 trzebińskich przedszkoli.

 

Międzyprzedszkolna Olimpiada Sportowa to cykliczna impreza, organizowana przez przedszkole przy Szkole Podstawowej nr 3, do udziału w której zaproszone są dzieci ze wszystkich przedszkoli prowadzonych przez gminę Trzebinia oraz z przedszkoli prywatnych.  

 

Rywalizacji rozgrywana jest w sześciu konkurencjach:

- tunele

- rzuty do paszczy lwa

- skoki zająca

- bieg kelnerów

- wędrujące piłki

- skoki kangura

 

ol 1

 

ol 2

 

ol 3

 

ol 4

 

ol 5

 

Mali sportowcy musieli wykazać się niezwykłym duchem walki, ponieważ konkurencje wymagały nie lada wysiłku i wytrwałości. Aby zrealizować wszystkie zadania sportowcom nie wystarczyła tylko sprawność fizyczna, potrzebna była także odrobina sprytu oraz  szczypta humoru, na których brak zawodnicy na szczęście nie narzekali. Ogromną rolę odegrali - zagrzewający swoje drużyny do walki - kibice, zgromadzeni na trybunach.

 

ol 6

 

ol 7

 

ol 8

 

ol 9

 

ol 10

 

Zacięta rywalizacja zakończyła się zwycięstwem drużyny z Przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 3 - przed drużynami z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młoszowej oraz Przedszkola nr2 w Trzebini.

 

Na zakończenie zwycięskie przedszkola otrzymały puchary. Wszystkie dzieci biorące udział w zabawach otrzymały kolorowe piłki, a ich przedszkola - atrakcyjne nagrody.

 

Informacja przesłana przez Przedszkole przy Szkole Podstawowej nr 3