Zawody z udziałem sześciu najlepszych drużyn odbyły się w ostatni weekend w Gdańsku. Nasza drużyna zajęła 5. miejsce w Polsce, co klub uznaje za dobre osiągnięcie.

 

„Zagraliśmy bardzo odmłodzonym składem i, pomimo braku wielu zawodniczek, pokazaliśmy się z dobrej strony. Dziewczyny ambitnie walczyły w każdym meczu, świetnymi interwencjami popisywała się nasza bramkarka Magda Michaliszyn, która broniła na bardzo wysokim poziomie” – komentuje trener Paweł Raj.

 

Najstarsze zawodniczki - jak Aneta Szmyd i Patrycja Ludwiczak - punktowały i były oparciem dla całej drużyny. Najmłodsze zdobyły na tych zawodach bardzo potrzebne doświadczenie, grając przeciwko najmocniejszym zespołom w Polsce.

 

Paweł Raj dodaje „Drużyna świetnie zagrała w wygranym meczu z Warszawą, natomiast w pozostałych pojedynkach trudno było nam się przeciwstawić o wiele bardziej doświadczonym zespołom”. Podkreśla, że najlepszą bramkarką Finału organizatorzy wybrali Magdę Michaliszyn, a Patrycja Ludwiczak otrzymała wyróżnienie.

 

gdansk puks mistrzostwa

 

Przed naszymi drużynami jeszcze Mistrzostwa Polski szkół podstawowych i gimnazjalnych, które odbędą się już w najbliższy weekend w Elblągu, a w pierwszy weekend czerwca wyruszą na silnie obsadzony turniej międzynarodowy do Ostrawy.

 

Drużyna z Trzebini wystąpiła w składzie: Magdalena Michaliszyn, Martyna Bigaj, Natalia Stępowska, Patrycja Ludwiczak, Aneta Szmyd, Zuzanna Graczyk, Małgorzata Odrzywołek, Julia Cichy, Krystyna Agafon, Wiktoria Tarka, Paulina Korpacka.

 

 

Fot. autorstwa Krzysztofa Widyny przedstawiają zawodniczki z PUKS TRzebinia, biorące udział w Finałach Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Unihokeju

 

Informacja przesłana przez PUKS Trzebinia