17 i 18.10.2016 r. dzieci przedszkolne oraz uczniowie z ZSP w Młoszowej gościli pracowników Służby Medycznej Malta oraz ratowników medycznych z chrzanowskiego Szpitala.

 

1 pomoc ZSP Dulowa

 

Podczas spotkania odbył się pokaz oraz szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy: począwszy od właściwego powiadomienia o niebezpiecznym zdarzeniu odpowiednich służb, poprzez ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz przeprowadzenie masażu serca w przypadku, gdy chory jest nieprzytomny.

 

Każde z dzieci miało możliwość wykorzystania podanych wiadomości w sposób praktyczny. Dużą atrakcją było zwiedzanie karetki - każdy mógł ją nie tylko zobaczyć z bliska, ale również poznać jej wyposażenie w leki i inny sprzęt, a także wejść do jej wnętrza. Ratownicy bardzo cierpliwie odpowiadali na każde zadane przez dzieci pytanie.

 

Spotkanie niezwykle profesjonalnie poprowadzili ratownicy Służby Medycznej Malta oraz ich wolontariuszka i pracownicy Chrzanowskiego Szpitala. Byli wśród nich: Pani Jolanta Zagajska, Pan Stanisław Paluch, Pani Paulina Nosal oraz Pan Andrzej Mazur. Wizytę zorganizowała nauczycielka przedszkola Elżbieta Pabis.

 

Dzieci z wielką uwagą i zaangażowaniem brały udział  w spotkaniu obiecując, iż zdobyte wiadomości przekażą swoim najbliższym. Przedszkolaki, dziękując za wspólne spotkanie złożyły Gościom najserdeczniejsze życzenia i obdarowały ich własnoręcznie wykonanymi  prezentami, przygotowanymi z okazji obchodzonego 13 października Dnia RATOWNICTWA MEDYCZNEGO.