Z początkiem nowego roku wyróżniający się uczniowie Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini zostali uhonorowani stopniami awansu. Wzięli też udział w powitaniu w Polsce wojsk sojuszniczych USA.

 

PSLO

 

10.01.2017 r. w PSLO gościł dyrektor Biura do Spraw Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej Waldemar Zubek. Podczas uroczystego apelu prowadzonego przez mjr. Jacka Tochowicza dyrektor Zubek swoim przemówieniem uświadomił młodzieży, jak wielkim zaszczytem jest noszenie munduru i czym jest patriotyzm. Wielkim zaszczytem było dla licealistów wręczenie przez Panią dyrektor Anitę Lipnicką-Czyszczoń wraz z dyrektorem Waldemarem Zubkiem stopni awansu wyróżniającym się uczniom klas mundurowych. Po uroczystościach goście zapoznali się z funkcjonowaniem PSLO, przyglądając się zajęciom klas mundurowych i ratownictwa i opieki medycznej.

 

 

Kilka dni później (14.01.2017 r.) trzebińscy uczniowie wzięli udział wwojskowym pikniku „Bezpieczna Polska", który odbył się na Rynku Głównym w Krakowie. Zorganizowano go na powitanie stacjonujących w Polsce wojsk sojuszniczych USA. Podczas uroczystości można było zobaczyć kompanię reprezentacyjną i orkiestrę wojskową. Nowoczesne uzbrojenie i sprzęt wojskowy prezentowały krakowskie jednostki wojskowe. Jako jedyne z całego województwa małopolskiego w pikniku "Bezpieczna Polska" brały udział klasy mundurowe z Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini. Uczniowie zostali docenieni przez Wojewodę Małopolskiego Józefa Pilcha oraz Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie płk. Marcin Żala. Na scenie na krakowskim Rynku wystąpiła utalentowana muzycznie młodzież PSLO: Karol Kulawik, Ewa Maciejowska, Marcelina Ściebur. Podczas uroczystości został wyemitowany teledysk z piosenką „Rzeczypospolitej poprzysięgali" nagrany z udziałem uczniów liceum z Trzebini.

 

 

Informacja przesłana przesz PSLO