Przedstawiamy Państwu opracowanie: Rewitalizacja Miasta Trzebinia. Propozycje społecznego i przyrodniczego ożywienia rynku Trzebini poprzedzone wykonaniem analiz obecnej sytuacji i identyfikacji problemów.

Propozycje dla ożywienia Rynku, opracowane na zlecenie Burmistrza Miasta Trzebini, zostały zaprezentowane na spotkaniu 9.03.2017 r w Dworze Zieleniewskich w Trzebini licznie przybyłym, zaproszonym przez Burmistrza mieszkańcom, właścicielom sklepów w strefie Rynku i ul. Rynek, przedstawicielom stowarzyszeń i instytucji kultury, urzędnikom. Spotkanie zorganizowała Kierownik Biura Rewitalizacji Urzędu Miasta Trzebini.

 

W ramach wykreowania wizerunku miasta jako historycznego, uznanego w kraju ośrodka rozwoju technologii przemysłowych, zaproponowano organizacje cyklicznych zdarzeń, które będą miały charakter wyróżniający pozytywnie, unikatowy, dzięki czemu jest większa szansa na zachęcenie uczestników z zewnątrz.

 

Inicjatywy powinny być wdrożone przez instytucje kultury, stowarzyszenia, mieszkańców. Atrakcyjna jest propozycja sezonowego przekształcenia płyty Rynku Trzebini w przestrzeń tematyczną: latem w „plażowanie nad rzeką”, zimą w „zimowisko”. Takie rozwiązanie ożywia Rynki polskich miast – link do galerii: http://turystyka.wp.pl/miejskie-plaze-w-tych-miastach-na-rynku-wypoczniesz-na-piasku-6043992472826497g. Na zdjęciach są plaże w Krośnie, Starogardzie, Wrocławiu.

 

Być może uda się zrealizować plażę na rynku w Trzebini (przedstawiona na wizualizacjach „gigantyczna piaskownica” ma wymiary max. 20x30m).

 

Przedstawiamy Państwu opracowanie: Rewitalizacja Miasta Trzebinia. Propozycje społecznego i przyrodniczego ożywienia rynku Trzebini, poprzedzone wykonaniem analiz obecnej sytuacji i identyfikacji problemów [.pdf].

 

Dokument znajduje się również na stronie internetowej Trzebini w zakładce:  REWITALIZACJA MIASTA TRZEBINI