Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych seniorów do udziału w bezpłatnym kursie podstawowej obsługi komputera prowadzonego w Czytelni. Czas trwania  kursu to 10 godzin liczonych po 60 minut. Zajęcia prowadzone są  indywidualnie.

 

tablety w bibliotece

 

Kurs można odbyć zarówno na komputerach bibliotecznych jak i własnym laptopie, tablecie czy smartfonie.
Najważniejsze zagadnienia kursu to ogólna obsługa systemu Windows,  sieci Internet, ze szczególnym uwzględnieniem obsługi poczty e-mail oraz bankowości internetowej.

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki!

internet w pigulce

Udział w projekcie „Tablety w Twojej bibliotece” oznacza wiele korzyści dla biblioteki i ich użytkowników. Za pomocą tabletów, udostępnianych na miejscu w bibliotece lub wykorzystywanych podczas organizowanych tu zajęć, bibliotekarze mogą skutecznie zachęcać mieszkańców do uczenia się, tworzenia treści multimedialnych i dzielenia się nimi z innymi ludźmi. Na tabletach zainstalowane są także rozmaite aplikacje edukacyjne, np. do nauki języków obcych, rysowania czy projektowania. Tablety są łatwe w użyciu, dają natychmiastowy dostęp do wszystkich swoich funkcji i zainstalowanych programów.

 

Informacja przesłana przez Bibliotekę w Trzebini