Strażacy ochotnicy z Psar w gminie Trzebinia otrzymali nowy, w pełni wyposażony wóz bojowy. Samochód kupiły i przekazały druhom władze gminy, dzięki środkom z gminnego budżetu w wysokości 450 tys. zł oraz dofinansowaniu z MSWiA na 350 tys. zł. To już trzeci nowy wóz, który w tym roku trafił do strażaków z gminy Trzebinia.

nowy woz strazacki psary

- Ochotnicze straże pożarne są ogromnym wsparciem dla zawodowych służb ratowniczych. Pamiętamy o tym, że to właśnie oni często są pierwsi na miejscu wypadku i niosą pomoc mieszkańcom. Cieszę się, że możemy im tę ciężką pracę ułatwić, dbając o wyposażenie i sprzęt jednostek, a dzięki temu także o większe bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy – mówi Jarosław Okoczuk, wiceburmistrz Trzebini.

 Wóz dla OSP w Psarach to nie jedyne wsparcie dla strażaków z terenu gminy. Nowy, lekki samochód gaśniczy od początku roku służy trzebińskiej straży pożarnej. Natomiast w czerwcu władze gminy odebrały wóz dla OSP w Młoszowej, zakupiony dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich przez Zarząd Województwa Małopolskiego.

 Oprócz tego, dzięki gminnej dotacji oraz pozyskanym środkom zewnętrznym, jeszcze w tym roku druhowie z OSP w Płokach wyremontują swoją remizę, a strażacy z OSP w Myślachowicach kupią potrzebny do pracy sprzęt.

nowy woz psary 2017