Dwoje finalistów gminnego konkursu fotograficzno - filmowego „Świętujemy 200-lecie nadania praw miejskich Trzebini” odebrało w dniu 24.10.2017 r. nagrody z rąk Zastępcy Burmistrza Miasta Trzebini Jarosława Okoczuka.

Zdjęcie przedstawia laureatów konkursu i Jarosława Okoczuka

 

Rozłożony na 7 etapów konkurs zorganizowała Gmina Trzebinia w związku z obchodami jubileuszu 200-lecia nadania praw miejskich Trzebini. Jego celem było nie tylko wyłonienie najciekawszych zdjęć i filmów, będących zapisem relacji z imprez i wydarzeń, organizowanych w ramach obchodów Jubileuszu, ale także ukazanie atrakcyjności Gminy Trzebinia oraz tworzenie więzi i poczucia dumy z historii lokalnej. Uczestnikami konkursu były osoby obecne na imprezach zorganizowanych z okazji obchodów Jubileuszu, które przesłały zrealizowany przez siebie filmik lub relację zdjęciową.

 

Komisja konkursowa zdecydowała, że finałowymi laureatami konkursu są zwycięzcy jego I etapu: Przemysław Myca, który odebrał nagrodę za przesłany film, oraz Anna Biesikirska, nagrodzona za reportaż zdjęciowy. Oboje otrzymali teraz nagrody główne w swojej kategorii, tj. tablety Samsung o wartości blisko 500 zł oraz pamiątkowe dyplomy.

 

Jarosław Okoczuk gratulował zwycięzcom i wyraził nadzieję, że uzyskają świetne wyniki także w innych konkursach: "Bardzo się cieszę z Państwa wygranej - to są ciekawe, bardzo dobrze zrealizowane, pomysłowe i kreatywne projekty, które świetnie oddają klimat imprezy". Dodał także, że wyróżnione prace zostały zamieszczone w materiałach promocyjnych Gminy Trzebinia - film na jej stronie internetowej i na profilu Facebook, natomiast jedno z nagrodzonych zdjęć umieszczono w kalendarzu miejskim na rok 2018.

 

Anna Biesikirska

 

Przemysław Myca

 

Na zakończenie spotkania Zastępca Burmistrza Miasta Trzebini wyraził przekonanie, że nagrodzone prace mogą być inspiracją dla tworzenia dobrych, wartościowych zdjęć i filmów dla innych ambitnych twórców, których już dzisiaj zaprasza do śledzenia imprez i wydarzeń organizowanych w Gminie Trzebinia i sprawdzenia swoich umiejętności poprzez udział w kolejnych ciekawych konkursach.

 

Przypominamy nagrodzone prace konkursowe:

  • Przemysław Myca w kategorii film [link otwiera się w nowym oknie]
  • Anna Biesikirska w kategorii reportaż zdjęciowy

 

 

Jubileusz 200-lecia nadania praw miejskich Trzebini

Jubileusz 200 logo