We wtorek 24.10.2017 r. w SP w Lgocie odbył się Powiatowy Konkurs „Matematyczny Czar Par” pod honorowym patronatem Zastępcy Burmistrza Miasta Trzebini Jarosława Okoczuka, w którym wzięli udział uczniowie z 15 szkół podstawowych.

 

matematyczny czar par

 

Każda ze szkół była reprezentowana przez dwuosobową drużynę uczniów klas czwartych. Uczestnicy mieli za zadanie przejść przez 6 stanowisk, na których czekały różne zagadki matematyczne. Pary zmagały się z układaniem tangramu i zagadkami z zapałkami, rozwiązywały kwadraty magiczne, zadania związane z czasem, poruszały się w świecie figur i zagadek logicznych. Drużyny musiały na początku wybrać stopień trudności zadania. Niektórzy grali agresywnie, a inni byli bardziej asekuracyjni. Ostateczne wyniki pokazały, że poziom uczestników był wyrównany, a o niektórych miejscach zadecydował czas wykonania zadania.

 

Wyniki konkursu:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Lgocie

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 6 w Trzebini

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Chrzanowie

 

Wyróżnienia:

Szkoła Podstawowa z Babic, Szkoła Podstawowa nr 5 z Trzebini, Szkoła Podstawowa z Rozkochowa.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

czar par24.10 2

 

Konkurs był zorganizowany przez p. Małgorzatę Kasprzyk i p. Katarzynę Warzochę w ramach projektu „Matematyka wokół nas”. Nagrody ufundował mBank w ramach programu grantowego mPotęga. Puchar dla najlepszej drużyny ufundował Zastępca Burmistrza Miasta Trzebini p. Jarosław Okoczuk, który również objął konkurs honorowym patronatem. Słodki poczęstunek dla uczestników ufundowała piekarnia „Pawlak” z Myślachowic.

 

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział i zapraszają w przyszłym roku.

 

czar par24.10

 

 Informacje przekazała pani Katarzyna Warzocha