Rada Miasta Trzebini wyraziła zgodę na udzielenie dotacji dla OSP w Myślachowicach na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Ochotnicy otrzymają na ten cel 32 500 zł. Drugie tyle pokryje jednostka.

OSP MyślachowiceBudynek OSP w Myślachowicach

Strażacy z Myślachowic mają lekki wóz do zadań w terenie. Pojazd z 2002 roku o przebiegu 82 000 km jest jednak wysłużony i mocno wyeksploatowany. Są problemy z zawieszeniem, niesprawną turbosprężarką, instalacją elektryczną, instalacją łączności radiowej, samochód jest skorodowany. Naprawy wiązałaby się z dużymi wydatkami. Stąd wniosek zarządu OSP o dofinansowanie w wysokości 50 proc. zakupu samochodu lekkiego Ford Ranger. Auto potrzebne jest do gaszenia pożarów traw czy poszycia leśnego lekkiego w trudno dostępnych miejscach, m.in. na Górze Bożniowej w Trzebini, Eksnerówce na osiedlu Siersza, osiedlu Widokowe, rejonie Ośrodka Rekreacyjnego „Balaton”. Rada Miasta Trzebini wyraziła na to zgodę.

- W imieniu strażaków ochotników dziękuję tym, którzy poprali uchwałę w tej sprawie. Dziękuję za to, że doceniacie pracę druhów. Szczególne słowa podziękowania należą się burmistrzowi Jarosławowi Okoczukowi, na którego strażacy zawsze mogą liczyć, który nie jest obojętny na ich potrzeby – w imieniu strażaków głos zabrał Jacek Woch, komendant Miejsko-Gminny OSP w Trzebini.