O trzy miesiące wydłużono Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Na spisanie się jest czas do 30 września br.

NSP grafika
Prezydent Andrzej Duda podpisał 1 kwietnia 2021 r. ustawę z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2021. Głównym celem nowelizacji ustawy jest wydłużenie czasu realizacji NSP w warunkach zagrożenia epidemicznego COVID-19 o 3 miesiące, tj. do 30 września 2021.

Narodowy Spis Powszechny rozpoczął się 1 kwietnia. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w nim jest obowiązkowy. Obowiązkową formą jest samospis internetowy za pomocą aplikacji https://nsp2021.spis.gov.pl. Jak informuje Gminne Biuro Spisowe w Trzebini, internetowo można się spisać również w urzędach gmin i wojewódzkich urzędach statystycznych na specjalnie przygotowanych w tym celu stanowiskach komputerowych przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Spisać można się również telefonicznie, dzwoniąc na infolinię – 22 279 99 99. Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę 4 maja br.

Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

Więcej o NSP można się dowiedzieć ze strony internetowej https://spis.gov.pl/.