Jeszcze tylko dziś można zgłaszać kandydatów do konkursu „Ambasador Młodego Pokolenia RP”. Ma on na celu wyróżnienie działalności młodych osób i podejmowanych przez nich inicjatyw oraz zwiększenie zaangażowania młodego pokolenia Polaków w działalność społeczną i obywatelską, a także zachęcanie szkół, organizacji pozarządowych, samorządów, młodzieżowych rad, środowisk naukowych i firm do działania na rzecz młodzieży.

Grafika konkurs dla młodych
Konkurs skierowany jest do osób zaangażowanych w działalność społeczną i obywatelską, a także do organizacji, które tę działalność wspierają. Zgłoszenie może przesyłać każda osoba fizyczna do 30. roku życia, każda organizacja pozarządowa oraz młodzieżowa rada. Zgłoszenia należy przesłać do 10 września 2021 roku na adres elektronicznej skrzynki pocztowej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenia przesłane w późniejszym terminie nie będą rozpatrywane. Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.

- Każdego dnia działacze społeczni, wolontariusze z ogromnym zaangażowaniem poświęcają się pracy na rzecz młodych Polaków. Większość z tych niezwykłych osób jest anonimowa, a są oni przecież wzorem do naśladowania. Właśnie takie osoby i organizacje ich wspierające będziemy promować i wyróżniać nagrodą „Ambasador Młodego Pokolenia RP” – mówi pomysłodawca konkursu Piotr Mazurek, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej.

Nagrody zostaną przyznane w dziewięciu kategoriach:

  1. wzór godny naśladowania pod względem etyczno-moralnym i intelektualnym;
  2. najaktywniejsza Młodzieżowa Rada Gminy/Młodzieżowa Rada Powiatu/Młodzieżowy Sejmik Województwa;
  3. najbardziej przyjazny młodzieży samorząd lokalny w Polsce – gmina/powiat/województwo;
  4. mecenas młodego pokolenia – osoba, która swoimi działaniami przyczynia się do wspierania postulatów ludzi młodych, działa aktywnie na rzecz młodzieżowego sektora - osoba fizyczna;
  5. organizacja pozarządowa wspierająca działania młodych ludzi;
  6. najprzyjaźniejsza firma wspierająca swoimi działaniami ludzi młodych;
  7. najciekawsze wydarzenie wspierające rozwój polityki młodzieżowej w Polsce;
  8. najaktywniejszy działacz młodzieżowy/wolontariusz – Lider Młodego Pokolenia;
  9. najaktywniejsza i działająca na rzecz młodego pokolenia szkoła/uczelnia/środowisko naukowe.

Informacja o wynikach Konkursu zostanie udostępniona w postaci elektronicznej na stronie Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem i Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej. Dodatkowych informacji o przebiegu Konkursu udziela: Departament Społeczeństwa Obywatelskiego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., nr tel. +48 22 6947529. Więcej informacji na stronie internetowej www.gov.pl.

(źródło: www.gov.pl)