21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji, w imieniu mieszkańców i władz samorządowych, burmistrz Jarosław Okoczuk składa serdeczne życzenia wszystkim osobom, wykonującym ten trudny zawód.

Życzenia od Burmistrza
Szczególne podziękowania należą się pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzebini, a także Placówce Wsparcia dziennego Świetlica PLUS.

"Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, w imieniu mieszkańców i władz samorządowych Gminy Trzebinia, składam wszystkim
pracownikom socjalnym oraz opiekunom dzieci i młodzieży serdeczne podziękowania za Państwa pracę na rzecz mieszkańców naszej Gminy.

Pomoc społeczna to nie tyle system, ale - co najważniejsze - człowiek. Przez ostatnie półtora roku walczymy z epidemią koronawirusa, jest to czas wzmożonych działań w obszarze pomocy społecznej. Do profesjonalnego i rzetelnego wykonywania obowiązków pracownika socjalnego konieczna jest doskonała znajomość
wielu przepisów, a także szczególne umiejętności i doświadczenie. Opieka nad osobami, które z różnych przyczyn przeżywają trudności, wymaga głębokiej
wrażliwości i empatii. 

Doceniam Państwa zaangażowanie i życzę powodzenia w realizacji nowych projektów i realizacji podejmowanych przedsięwzięć, niegasnącego zapału do niesienia pomocy innym oraz spełnienia wszelkich zawodowych ambicji, a także pomyślności w życiu osobistym".

Jarosław Okoczuk

Burmistrz Miasta Trzebini