Kolejne osoby zgłaszają w urzędzie chęć pomocy uciekającym przed wojną obywatelom Ukrainy. Jedni oferują nocleg, inni transport z granicy, czy wyżywienie. W związku z decyzją wojewody małopolskiego, wszelkie zgłoszenia dotyczące bazy noclegowej dla uchodźców czy pomocy w transporcie należy kierować bezpośrednio do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

grafika zgłoszenia bazy noclegowej
Wojewoda uruchomił specjalne adresy mailowe do kontaktu. Wszyscy zainteresowani udzieleniem schronienia uchodźcom powinni wysłać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Z kolei osoby, które chcą pomóc jako wolontariusze przy transporcie darów z Małopolski bądź też nieodpłatnie przewieźć uchodźców z granicy z Ukrainy, zgłoszenia powinny kierować na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

grafika transport

Poniżej publikujemy też zaktualizowaną listę produktów i środków, które mogą być przekazane potrzebujących z ogarniętego wojną kraju, jak również listę rzeczy, których NIE należy przekazywać.

grafika czego nie wysyłamy

Grafika lista potrzebnych produktów