Do 27 września trwa głosowanie w konkursie na najlepsze oferty i produkty turystyczne województwa - małopolskiego „Turystyczne Skarby Małopolski”, w którym startuje Gmina Trzebinia.

Zachęcamy do oddania głosów w następujących kategoriach:

  • Miejsce z klimatem: Serce dobrej rozrywki bije w Trzebini
  • Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne: "Herbatka u Zieleniewskich...czyli piknik w stylu retro"
  • Unikatowa atrakcja turystyczna: Balaton – Serce Trzebini

Konkurs organizowany jest przez Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną. Ideą jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turysty goszczącego w Małopolsce przedsięwzięć i inicjatyw, dzięki którym Województwo Małopolskie jest najchętniej odwiedzanym polskim regionem.

Udział w nim jest bezpłatny. Wystarczy wejść na stronę internetową https://konkurs.visitmalopolska.pl/konkursy

Głos można oddać tylko raz - na jednego kandydata w ramach każdej z kategorii konkursowych.

W kategorii "Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna" nominowano naszą Gminę, pod hasłem promującym "Serce dobrej rozrywki bije w Trzebini!"

Dwór Zieleniewskich w Trzebini fot R Wall

Dwór Zieleniewskich w Trzebini

Dogodny dojazd z Krakowa i Katowic, bogata historia przemysłowa, a także ciekawe miejsca i wydarzenia powodują, że Trzebinia to znakomity wybór dla miłośników aktywnego wypoczynku i kontaktu z naturą. Nowoczesne wrotkowisko w Trzebińskim Parku Rozrywki, ośrodki rekreacyjne nad Zalewem Chechło i Balaton "Serce Trzebini" zapewniają możliwość aktywnego wypoczynku przez cały rok: od spacerów po pływanie, morsowanie czy zjazd tyrolką. W gościnne progi zaprasza Dwór Zieleniewskich z różnorodną ofertą kulturalną Trzebińskiego Centrum Kultury, zwiedzania lub zabawy, np. podczas pikniku w stylu retro „Herbatka u Zieleniewskich”. Odwiedzając miejscowości tematyczne: Bolęcin i Dulową można poznać wyjątkową budowę geologiczną okolicy i leśne szlaki Puszczy Dulowskiej. Na pielgrzymów czekają dwa znane sanktuaria maryjne: w Płokach oraz Bazylika Mniejsza w Trzebini.
Propozycje wycieczek oraz zaproszenia na ciekawe wydarzenia kulturalne i sportowe dostępne są na stronie trzebinia.pl.

Herbatka u Zieleniewskich 1

Herbatka u Zieleniewskich, czyli piknik w stylu retro

W kategorii „Dzieje się - wyjątkowe wydarzenie turystyczne” wśród nominowanych jest organizowany końcem sierpnia w parku przy Dworze Zieleniewskich w Trzebini piknik w stylu retro „Herbatka u Zieleniewskich”. Gości witają prowadzący, wcielający się na ten wieczór w postaci hrabiego Mariana Zieleniewskiego (właściciela Dworu), jego żony Pauli oraz trójki ich dzieci. Zapraszają do udziału w przygotowanych atrakcjach, tj. przejażdżkach na bicyklu, pokazie zabytkowych samochodów czy animacjach dla dzieci. Zachęcają do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy strój stylizowany na lata 20-te, 30-te XX wieku, w plenerowym turnieju szachowym, rozrywkach w stylu Las Vegas i do częstowania się herbatą. Muzyczny klimat imprezy tworzą zespoły grające jazz i swing na żywo - gośćmi estrady byli do tej pory m.in. Jacek Wójcicki oraz Boba Jazz Band. Impreza organizowana jest przez Trzebińskie Centrum Kultury. Wstęp wolny. 

Ośrodek Rekreacyjny Balaton w Trzebini fot R Wall

Ośrodek Rekreacyjny "Balaton" w Trzebini

Zachęcamy również do oddania głosu na Ośrodek Rekreacyjny Balaton w kategorii "Unikatowa atrakcja turystyczna". Kąpielisko w nieczynnym wyrobisku kamieniołomu nazwane „Balatonem” znane jest z czystej wody o turkusowym odcieniu, kontrastującej z wapiennymi zboczami i zielenią drzew. Na części dawnego wyrobiska wyrósł las, sięgający także stromych skałek, wysoką koroną otaczających lustro wody. Gmina Trzebinia przekształciła akwen w nowoczesne kąpielisko: przy brzegu zamontowano podwieszane baseny oraz pomosty z bezpiecznymi zejściami do wody, urządzono piaszczystą plażę z drewnianymi leżakami, nowoczesny pawilon sanitarny. Na terenie ośrodka znajduje się 12-metrowa skałka wspinaczkowa, istnieje możliwość wędkowania, a także dostępne atrakcje oferowane przez przedsiębiorców: tyrolka poprowadzona nad akwenem z dwiema linami o dł. 470 m, park linowy, tor wodny, sauna oraz baza gastronomiczna i nurkowa.

Nagrody: Laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną, realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w roku następującym po roku, w którym konkurs został rozstrzygnięty.

Ponadto laureat w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna" otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 100 000 zł.

Zachęcamy do głosowania na Trzebinię!!!