Aż trzy spośród pięciu nowych przedsięwzięć Wodociągów Chrzanowskich Sp. z.o.o. będą realizowane w gminie Trzebinia. W czwartek podpisano umowę z wykonawcą prac.

umowa na rozbudowę sieci wodociągowej

W uroczystym podpisaniu umowy, poza przedstawicielami ZMGK oraz Wodociągów Chrzanowskich, uczestniczyli włodarze Chrzanowa, Libiąża i Trzebini

Mowa o rozbudowie sieci wodociągowej z nowo budowanego ujęcia wody w Czyżówce, budowie sieci wodociągowej przy ul. Spacery łączącej Młoszową i Karniowice, a także rozbudowie sieci kanalizacyjnej przy ul. Krakowskiej w Młoszowej. Poza tymi trzema zadaniami spółka ma w planach budowę kanalizacji w Płazie Górnej oraz rozbudowę sieci kanalizacyjnej przy ul. Brzozowej w Libiążu.

Całkowity koszt realizacji tych inwestycji to 5 311 000 zł. Związek Międzygminny Gospodarka Komunalna w Chrzanowie, właściciel spółki Wodociągi Chrzanowskie, pozyskał na ten cel aż 4 750 000 z rządowego funduszu Polski Ład. Prace zrealizuje wyłoniona w przetarg lokalna firma – Zakład Robót Inżynieryjno-Budowlanych Kanbud Jarosław Wójcik z Libiąża. I właśnie z tą spółką dziś podpisano umowę. Jak poinformował Jarosław Wójcik, prace w terenie powinny się rozpocząć już w kwietniu. Na ich wykonanie firma ma dwa lata, jednak – jak zadeklarował wykonawca – będzie robił wszystko, by sfinalizować je wcześniej.

umowa na rozbudowę sieci