To będzie niezapomniany weekend dla fanów rowerowych emocji i dobrej muzyki. 20 i 21 maja w Trzebini odbędzie się Małopolska MTB Tour. W programie zawody dla dzieci i młodzieży, maraton MTB, konkursy i zabawy w miasteczku plenerowym, a także koncert zespołu ENEJ.

Grafika
- Serdecznie zapraszam na Małopolska MTB Tour wszystkich miłośników aktywności na świeżym powietrzu. To dwa dni pełne sportowego ducha rywalizacji i niezliczonych atrakcji – zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych uczestników. Wydarzenie to kolejna z inicjatyw pokazujących rowerowy i turystyczny potencjał Małopolski. Warto wspomnieć, że odbywa się ono dokładnie miesiąc przed wielkim sportowym świętem – Igrzyskami Europejskimi – mówi Iwona Gibas, członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Współorganizatorem wydarzenia jest Gmina Trzebinia. 

- To impreza nie tylko dla zawodowców, ale również amatorów. Będą trzy trasy do wyboru. Każdy znajdzie coś dla siebie – do Trzebini zaprasza burmistrz Jarosław Okoczuk.

Start i meta: Ośrodek Rekreacyjny „Balaton” w Trzebini. W pierwszym dniu imprezy, w sobotę 20 maja, zaplanowano wyścigi rowerowe dla dzieci do 14. roku życia. Wyścigom towarzyszyć będzie miasteczko plenerowe. Na finał pierwszego dnia rowerowych zmagań zagra zespół ENEJ. Koncert planowany jest na godz. 17.30. Wstęp bezpłatny.

Drugiego dnia Małopolska MTB Tour odbędzie się maraton MTB na trzech dystansach:

  • GIGA (coś dla dobrze wytrenowanych fanów rowerów)
  • MEGA (propozycja dla ambitnych amatorów)
  • FAMILY (rodzinna zabawa dla każdego)

Miasteczko wydarzenia odwiedzić może każdy. Jednak aby wziąć udział w rowerowej rywalizacji konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Ta jest możliwa od 2 maja na stronie https://malopolskamtb.pl/, gdzie uczestnicy będą mogli również znaleźć wszystkie szczegóły związane z tą imprezą. Zapisy będą aktywne do 21 maja lub do wyczerpania miejsc. Zapraszamy do Trzebini!