Burmistrz Miasta Trzebini informuje, że w związku z wprowadzeniem stanu epidemii, który powoduje ograniczenia w przemieszczaniu się oraz organizowaniu zgromadzeń i spotkań, nie ma możliwości przeprowadzenia spotkania konsultacyjnego z mieszkańcami w przewidzianej wcześniej „tradycyjnej” formie.

wazna informacja

Burmistrz podjął więc decyzję, że warsztat odbędzie się w formule online w postaci wideokonferencji (z wykorzystaniem narzędzia zoom), połączonej z prezentacją zagospodarowania części terenu sołectwa (z elementami 3D). Warsztat zostanie zorganizowany w najbliższych tygodniach. O jego terminie powiadomimy Państwa z wyprzedzeniem.

W dalszej kolejności zaplanowano trzecią formę konsultacji - interaktywny model terenu 3D wraz z ankietą, który planowany jest na przełomie sierpnia i września. 

Kolejny etap konsultacji to terenowy punkt konsultacyjny (wrzesień - listopad).

Informacja o dokładnym terminie poszczególnych form konsultacji oraz sposobie ich przeprowadzenia podana zostanie do publicznej wiadomości.

Przypomnijmy, w maju 2019 roku radni podjęli uchwałę o przystąpieniu do opracowania planu. Obszar objęty procesem planistycznym (mpzp) liczy około 350 ha. Piła Kościelecka to teren atrakcyjny dla mieszkalnictwa jednorodzinnego, o czym świadczą wysokie ceny działek i przyrost liczby mieszkańców. Sołectwo jest również ciekawe krajobrazowo. Jest zbiornik wodny, rzeka Chechło, co wyróżnia je spośród innych miejscowości. Właśnie presja budowlana jest główną przyczyną podjęcia decyzji o objęciu całego sołectwa mpzp.

Końcem minionego roku rozpoczęły się konsultacje dotyczące założeń mpzp z mieszkańcami, właścicielami działek oraz zainteresowanymi osobami. Realizowane są etapami.

Osoby do kontaktu: Ewa Jaśko (tel.327111049), Żaneta Romanowska (tel.327111061),
Wydział Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta w Trzebini, ul. Narutowicza 10, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.