Do 10 stycznia 2017 r. trwa nabór zgłoszeń do Małopolskiego Programu Regionalnego „Konserwator”.

program konserwator

Program „Konserwator”  łączy prozatrudnieniowe cele i działania służące wsparciu osób pozbawionych zatrudnienia z celami związanymi z kadrowym wsparciem instytucji kultury i innych podmiotów realizujących zadania związane z ochroną substancji zabytkowej i  dziedzictwa kulturowego na terenie Małopolski.

 

W ramach Małopolskiego Programu Regionalnego „Konserwator” organizowane są następujące formy wsparcia dla osób bezrobotnych:

  • Staże zawodowe
  • Prace interwencyjne
  • Roboty publiczne

 

Podmioty zainteresowane uczestnictwem w Małopolskim Programie Regionalnym „Konserwator” do dokonywania zgłoszenia, poprzez wypełnienie i podpisanie formularza zgłoszeniowego (Załącznik) i przesłanie go w terminie do 10 stycznia 2017 r. w formie skanu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub oryginał formularza za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres WUP w Krakowie.

 

Zasady kwalifikowania zgłaszających się podmiotów do udziału w Małopolskim Programie Regionalnym „Konserwator”- pierwszeństwo udziału:

  1. wojewódzkie samorządowe instytucje kultury
  2. instytucje gwarantujące najwyższy odsetek zatrudnienia uczestników po zakończeniu form wsparcia;
  3. stopień wywiązywania się z zobowiązań zatrudnieniowych we wcześniejszej edycji Programu Regionalnego „Konserwator” (edycja w 2016 r.) – jeśli dotyczy
  4. w przypadku dużej ilości zgłoszeń i spełnienia w równym stopniu ww. warunków decydować będzie data wpływu formularza zgłoszeniowego do WUP w Krakowie.

 

Zaakceptowana lista podmiotów, które w roku 2017 będą uczestnikami Małopolskiego Programu Regionalnego „Konserwator” zostanie przekazana do dnia 31 stycznia 2017 r. do powiatowych urzędów pracy w celu sfinalizowania współpracy tj. zawarcia umowy o zorganizowanie uzgodnionej formy wsparcia w danej instytucji.

 

więcej informacji www.wup-krakow.pl

Informacja przekazana przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie