Masz 18-35 lat, jesteś bezrobotny i marzysz o przeżyciu zawodowej przygody za granicą? Przyjdź na spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chrzanowie w czwartek 29.06.2017 r. o godzinie 10.00, a dowiesz się jak je spełnić. Zostań uczestnikiem projektu „Przekraczamy granice. Push the limits”.

 

pup

 

Liczba miejsc ograniczona!
W ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLinEU w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Chrzanowie, oferowane jest szerokie wsparcie w aktywizacji zawodowej, obejmujące m.in. udział w dwumiesięcznych stażach zagranicznych.

 

Do udziału w projekcie zapraszane są osoby w wieku 18-35 lat, które spełniają łącznie następujące kryteria:

  • nie pracują, nie uczą się w trybie stacjonarnym,
  • nie biorą udziału w żadnych kursach/szkoleniach (finansowanych ze środków publicznych)
  • są zarejestrowane w Urzędzie Pracy
  • mają wykształcenie wyższe (licencjackie lub magisterskie) lub średnie zawodowe
  • osoby znające w stopniu podstawowym język obcy (poziom A2, preferowana znajomość języka kraju, w którym odbędzie się staż – (niemiecki/hiszpański lub angielski).

 

Projekt jest skierowany do osób mieszkających na terenie województwa małopolskiego.

 

PLinEU oferuje:
•    bezpłatny, intensywny kurs językowy w Krakowie;
•    dwumiesięczne praktyki zawodowe* w Niemczech (Drezno) lub w Hiszpanii (Barcelona) w różnych branżach i zawodach. Pokrywane są wszelkie koszty: dojazdów, ubezpieczania i pobytu za granicą (zakwaterowanie i pełne wyżywienie). Zapeniana jest opieka polskojęzycznego mentora za granicą, zajęcia językowe i animację czasu wolnego.
•    warsztaty i szkolenia rozwoju kompetencji zawodowych i społecznych;
•    przez cały okres udziału w projekcie wsparcie osobistego mentora, który pomaga w określeniu celów i planów działania, przygotowuje do stażu zagranicznego, sprawuje opiekę podczas pobytu za granicą, wspiera w znalezieniu zatrudnienia lub podjęciu innej aktywności po powrocie do kraju;
•    po powrocie z praktyk w Niemczech/Hiszpanii możliwość płatnych staży zawodowych w kraju, kursy zawodowe, coaching indywidualny;
•    wsparcie w poszukiwaniu zatrudnienia.*PRAKTYKI ZA GRANICĄ: oferujemy praktyki w branży gastronomicznej, hotelarskiej, opiece nad osobami starszymi, administracji biurowej, a także praktyki dla operatorów maszyn (w szczególności operator CNC), spawaczy, magazynierów i operatorów wózków widłowych.

Obecnie prowadzona jest rekrutacja do II edycji
– staże w Niemczech i Hiszpanii.

 

Szczegółowe informacje dla kandydatów do projektu podane zostaną na spotkaniu
w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chrzanowie,
ul. Słowackiego 8w dniu 29.06.2017 (czwartek)  o godzinie 10.00
w sali 301na którym będą obecni przedstawiciele PLinEU.
www.plineu.org
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel: 12 411 05 24
Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLinEU
ul. Kasprowicza 9a/1, 31-523 Kraków
(biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00)