Fundacja 4 Kontynenty, Stowarzyszenie Wolna Trzebinia i Restauracja Stary Młyn inauguruje otwarcie Klubu Podróżnika w Trzebini. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 27.10.2017 r. o godz. 19.00 w Restauracji Stary Młyn w Trzebini.

 

klub podróżnika

 

Kiedy w swym plecaku masz już zapakowane mnóstwo przygód przychodzi czas, że chcesz się podzielić swoimi przeżyciami i zdobytym doświadczeniem. Tak zrodził się pomysł powołania do życia Klubu Podróżnika Fundacji 4 Kontynenty.

Dwa razy w miesiącu będą organizowane spotkania z podróżnikami, dzięki którym można będzie przenieść się w odległe krainy na świecie a także zwiedzić ciekawe miejsca w Polsce. Każda prelekcja będzie zakończona koncertem tematycznym.

 

klub podróżnika2017002

 

Program pierwszego spotkania, które odbędzie się w piątek 27.10.2017 r. o godz. 19.00 w Restauracji Stary Młyn w Trzebini - ul. Piłsudskiego 21:

Adam Sarama zabierze słuchaczy na wycieczkę po Oceanie Arktycznym - archipelagu Svalbard, który od 1920 roku podlega jurysdykcji Norwegii. Podczas spotkania można będzie dowiedzieć się między innymi jak wygląda najdalej na świecie wysunięta na północ osada NY-Alesund,a także jak żyją Polarnicy w bazie Polarnej.

 

Na koniec zaplanowano koncert znakomitego polskiego szantymena Henryka Czekały.

Henryk Czekała- pseudonim: "Szkot" (ur. 8 czerwca 1965 r.) polski artysta, jeden z głównych przedstawicieli sceny folku morskiego szanta. Od 1985 r. występuje jako wokalista w zespole Mechanicy Shanty. Był także członkiem, współzałożycielem i szantymenem zespołu Ryczące Dwudziestki. Przez pewien czas występując w obu formacjach. Od ok. 2004 roku prowadzi też autorski projekt Szkocka Trupa, do którego zaprasza wielu muzyków, znanych ze sceny marynistycznej i folkowej. Jest tłumaczem i autorem wielu polskich wersji znanych szant i piosenek żeglarskich.

Utwór wokalny "Szkota"

 

Wstęp wolny.

 Informacvja przesłana przez p. Mariusza Noworól